IndieKicks #130 – čarovné gule pre bezpečné domy

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Hitom tohto roku alebo toho predošlého sú zariadenia, ktoré dokážu komunikovať a ovládať rôzne zariadenia od rôznych výrobcov, aby si nemusel/a mať 10 rôznych aplikácií, ale všetko ovládal(a) pohodlne jednou. Ešte k tomu to môžu byť aj home security systémy s detekciou pohybu, kamerou, mikrofónom, prosto tým, čo očakávaš od chytrej kamery strážiacej tvoj domov.

#1 2015 CES Best, First Domestic Robot That Tracks Intruders!

Bezpečnostná kamera do domácnosti iCamPRO dokáže vidieť, počuť, cítiť a sledovať pohybujúce sa objekty a všetko to zaznamenávať. V sebe ukrýva výkonný procesor, ktorý zvláda analyzovať, čo sa deje v reálnom čase, podľa potreby môže poslať notifikáciu na mobil. Vďaka otočnej kamere sleduje celé okolie. A pritom je to zariadenie malé asi ako pomaranč. Funkcie, ktoré nebudú pri distribúcii ešte dostupné, sa jednoducho pridajú updatom firmware, cez aplikáciu. iCamPRO bude stáť $300, ale teraz ho ešte môžeš získať za cenu $169.

#2 Domus Affordable Smart Home Automation Solution

Elektrický majordóm pre tvoj dom. Domus je malá WiFi krabička, vďaka ktorej môžeš cez mobil ovládať všetko inteligentné aj menej inteligentné v byte (tým nemyslím ľudí). Ak máš prístroje, ktoré už ovládaš mobilom, tak ich budeš môcť ovládať všetky jednou aplikáciou.  Môžeš ovládať aj neinteligentné prístroje. Ak sú zapojené do zásuvky, pridáš tam ešte ovládač, ktorým budeš môcť vypínať a zapínať tieto veci. K tomu všetkému funguje aj ako IR ovládač, tak ti postačí mobil na všetky takto ovládané zariadenia. Samozrejmosťou je prepojenie s cloudom, čo zabezpečí kontrolu nad domácnosťou, aj keď nie si doma. Nadšencov do programovania a zariadení poteší, že Domus je open source, čo dáva možnosť pridania nových funkcionalít, prípadne pripojenia zariadení, ktoré zatiaľ ovládať nedokáže. Cena za jeden iCon(ovládacia jednotka) a jednu iPlug(chytrá zásuvka) je $69.

#3 Branto: The first smart home with full remote presence

Branto je spojenie oboch projektov. Plní funkciu strážneho psa, teda otočnej kamery, ktorá sleduje miestnosť spolu so zvukovým senzorom ako iCamPRO. Pritom dokáže ovládať domáce spotrebiče a chytré prístroje podobne ako Domus. Ako bonus má notifikačné svetlo a reproduktor, tak môže fungovať aj ako prehrávač, prípadne konferenčná kamera. Jedno zariadenie môžeš mať za $319 (+$15).

Pridaj komentár