Aj workout môže byť zábava [IndieKicks #132]

In Crowdfunding, Gamification, Hry, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Gamifikácia je super vec, tak prečo si nespraviť hru z aktivít, do ktorých sa ti nechce? Napríklad dostávať virtuálnu odmenu za pohyb, návštevy múzeí a podobne. Prípadne si môžeš zahrať kartovú hru, v ktorej získavaš body za splnené cviky (aj workout môže byť zábava).

Game of Quests – gamified activity tracking app

Nevieš, ako sa prinútiť niečo robiť? Ako bojovať s prokrastináciou? A čo ak za každý prejdený kilometer, za každý checkin v knižnici, za každú cestu na bicykli a iné aktivity dostávaš body? Teda tvoja virtuálna postava – bojovník, mág či druid. Za body si potom môžeš kúpiť výstroj a zbrane. Game of Quests je proste RPG, v ktorej leveluješ svoj charakter plnením real life questov, dostávaš eXPy (level up) a míľniky (nakupovanie). Nemusíš to hrať ako singleplayer, môžeš sa spojiť s priateľmi a plniť úlohy spolu s nimi.

Plnenie úloh je založené na sledovaní polohy, v mobile teda musíš mať aplikáciu (momentálne len pre Android, ale bude aj pre iOS a WP). O zdieľanie lokácie sa báť nemusíš, aplikácia neposkytne polohu nikomu inému. Ak už používaš nejakú fitness app (Runtastic, Endomondo, …), budeš mať možnosť importovať dáta z týchto a iných služieb. Takže môžeš používať to, čo doteraz a na získanie XP spravíš export-import.

Ak sa ti nápad páči, skús podporiť tento projekt, ako odmenu dostaneš už za $3 špeciálne itemy do hry a zopár míľnikov, nech si rovno môžeš niečo kúpiť.

 

HIIT the Game – so fun you won’t realize you’re getting fit

Nemáš čas cvičiť, nechce sa ti cvičiť, nemáš motiváciu? Skús HIIT, kartičkovú hru, s ktorou si poskladáš fit program. Kartičky sú farebne odlíšené podľa toho, čo precvičujú, majú na sebe nákres cviku, nájdeš tam popis, počet bodov a naskenovaním QR kódu nájdeš video s ukážkou. Za každý cvik si môžeš pripočítať body a prekonávať svoje skóre, prípadne si zahraj so známymi, ako workout game. Vďaka kombinovaniu si zakaždým vyrobíš jedinečný cvičebný program.

Balíček samozrejme neobsahuje len kartičky s cvikmi, ale aj špeciálne karty pre skupinovú hru, karty na odrážanie súperových kariet, sťažovanie cvikov a pod. Mechanika je jednoduchá, naučíš sa to za pár minút a dĺžka hrania je tak 20 minút, alebo kým ti vydrží energia. Prečo by cvičenie nemohla byť zábava?

Jeden hrací balíček ťa vyjde na $25 (+ $18) a cvičiť môžeš začať v máji.

 

Pridaj komentár