Môžeš sa stať krotiteľom duchov alebo Nicolom Teslom. Má to však malý háčik…

In Crowdfunding, Hry, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Blíži sa medzinárodný deň stolových hier (International TableTop Day), tak sa trošku nalaďme na podobnú vlnu doskovkami, ktoré stoja za to. Dve z nich už komunita zafinancovala, tretia na svoje peniaze od davov ešte čaká.

#1 Trainmaker

Prenes sa na divoký západ a staň sa najlepším vlakovým prepravcom! Trainmaker je kocková hra, kde hodmi skladáš vlak, prepravuješ tovar, získavaš karty miest, či plníš tajné misie. Hra je pre 2 – 6 hráčov a trvá tak 20 – 30 minút. Vyrobí ju firma Grey Gnome Games, ktorá má už zopár hier za sebou. First Class edícia hry ťa vyjde na $26 (+  $16) a dostaneš ju v januári 2016.

#2 Tesla vs. Edison

Presuňme sa od vláčikov k elektrine, teda dodávke elektriny. V tejto hre budeš hrať za jedného z piatich vynálezcov (Tesla, Edison, Thomson, Brush, Maxim) a pod ich menom stavať elektrické siete. Tvojím cieľom bude získať čo najviac kontraktov na dodávku elektriny mestám, ale každé má iné nároky, čo ťa núti vylepšovať technológiu. Dôležitou súčasťou je aj propaganda, aby tvoja technológia bola obľúbenejšia (AC/DC), nevyhneš sa ani burze a patentovému úradu. Hra je pre 2 – 5 hráčov s hracím časom asi 20 min. na jedného. Hra bude hotová v septembri a za $49 (+ $15) ju môžeš mať aj ty.

#3 Ghostbusters™: The Board Game

Na rozdiel od predošlých 2 hier, táto je kooperačná a vyskúšaš si v nej tímovú prácu. Pri hre sa staneš jedným z Ghostbusterov, čiže krotiteľom duchov. Hrať sa dá aj singleplayer alebo koop až 4 hráčov. V balení nájdeš okrem kociek, tokenov a kartičiek aj figúrky tvojich hrdinov, ale aj záporákov – duchov a monštier, ktoré musíš premôcť. Aká je hra pekná, taká je aj drahá, vyjde ťa na $80 (+ $45) v základnej edícii a v deluxe o $35 viac. Hotová má byť v októbri 2015.

Pridaj komentár