IndieKicks #142 – Klobúky pre Raspberry Pi

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Raspberry Pi je pekný malý počítač, šikovná hračka, ale aj užičoný nástroj. V najnovšej vezii Pi 2 už nájdeš 1 GB RAM a 4 CPU jadrá, čo je slušné na niečo za asi $35. Či to chceš ako hračku alebo máš presnú predstavu, čo s tým, tieto projekty, hardvérové rozšírenia vyzerajú zaujímavo.

#1 E-paper display HAT for the Raspberry Pi

E-paper obrazovka pre Pi nie je žiadna novinka, ale spôsob pripojenia je dosť, povedzme neestetický. Vďaka tomuto projektu nemusíš ťahať káble, stačí nasadiť na GPIO piny a môžeš začať používať novú 264 x 176 pixelovú obrazovku. Jedna stojí £49 (+£10).

#2 UART HAT For Raspberry PI

Tento HAT pridáva na Raspberry ďalšie sériové porty, ktoré by ti mohli chýbať, ak chceš pripojiť viac senzorov a k tomu ešte možnosť USB konzoly. Zároveň môžeš dať tieto UART HATy na seba až 4, čím získaš 8xUART a tak pripojiť rôzne sériové zariadenia bez potreby USB hubu. Jeden gadget stojí $25 CAD.

#3 Ardhat, the Smart power solution for Raspberry Pi.

Ak chceš dokonalé realtime prepojenie Pi s reálnym svetom, pomôže ti Ardhat. Obsahuje procesor kompatibilný s Arduinom, prepäťovú ochranu, aby sa tvojmu Pi nič nestalo a sadu senzorov, vo verzii Ardhat-I gyroskop, akcelerometer, barometer, kompas, teplomer a hlavne má aj vlastnú batériu, takže môžeš mať Pi úplne bezdrôtové.  Vďaka tomuto projektu získaš dokonalé spojenie Arduina (na realtime interakciu) a Raspberry Pi (na heavy lifting, procesy, čo potrebujú výkonnejší CPU), napríklad sa tak môže stať mozgom quadrokoptéry. Ardhat Basic+ mať za £23.

Pridaj komentár