Ruku hore, ak vieš, čo je to modulárny telefón. Klik na článok, ak aj ty taký chceš.

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Už si počul/a o projekte Ara? Modulárny telefón, v ktorom si môžeš vymeniť moduly podľa chuti. Ale čo ak máš takúto možnosť už so svojím súčasným mobilom? Pridať si modul, lepší fotoaparát, teplomer, alkoholtester, extra úložisko a mnoho ďalších funkcií… Tu sú 2 projekty, ktoré presne toto dokážu.

1. nexpaq: the first truly modular smartphone case

Nexpaq je obal na mobil, ktorý ti okrem extra batérie pridá 6 modulov, ktoré môžeš ľubovolne preskupovať a meniť. Už teraz si môžeš vybrať z 12 modulov – batéria (zaberie 3 sloty), reproduktor (2 sloty), blesk, čítačka SD kariet, senzor teploty a vlhkosti, 2 hardvérové tlačidlá, USB flashka, senzor kvality vzduchu, alkoholtester, laser, backup – 64 GB miesta naviac a dummy modul (na zakrytie nevyužitých slotov). Ale na aký mobil to môžeš použiť? Momentálne sa počíta so Samsung Galaxy S6 Edge, Samsung Galagasy S5, iPhone 6 a iPhone 6 Plus, podpora ďalších sa môže pridať, ak bude dostatočný dopyt. Pre iné typy mobilov je tu batpaq, čo je externá batéria s podporou modulov.

A cena? Balíček Nexpaq + 4 moduly stojí $109 (+ $20), ak chceš Batpaq, ten bez modulov vyjde na $59 (+ $20). K odmenám môžeš pridať sumu podľa tabuľky, a tak získať k tomu moduly podľa vlastného výberu. Rozosielanie by sa malo začať v januári 2016.

2. EVOL-Create a Self-evolving iPhone

EVOL je dosť podobný predošlému projektu, len s tým rozdielom, že je len pre iPhone 6 a iPhone 6 Plus a použiješ s ním len 4 moduly. Najnižšia cena je $59 (+ $10), pričom dostaneš obal na mobil s modulom “holder”, aby ti mobil nevypadol z ruky a MagAdapter (stojan na mobil s nabíjaním). Prvé kusy by mali byť hotové už v júli 2015.

Pridaj komentár