IndieKicks #17 – filmy, dokumenty, jetpack

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Vždy poteší, ak sa v nejakom crowdfundovanom projekte má objaviť známa osobnosť, napríklad taký sir Christopher Lee. Ale nadchne aj vtipne vyzerajúci projekt od úplne neznámych ľudí, čo ťa presvedčia o možnom úspechu dobre spracovaným videom ku kampani. Prípadne využitie nových technológií, alebo úplne offtopic projekt s nezámerne vtipným videom.

Lewis Carroll’s Hunting of the Snark with Christopher Lee

Krátky hraný film, kde ako rozprávača začujeme Sarumana? Nechápem, že ešte nemajú všetky peniaze, ktoré potrebujú. A dokonca aj vizuálne to vyzerá pekne, už len dokončiť. Už za $5 máš stiahnuteľnú verziu.

The Adventures of Time Slot! (A Time Traveler’s Webseries)

Žeby ďalší pokus o webseriál o cestovaní časom? A keby aj, tých nie je nikdy dosť, ak sú kvalitné a vtipné. Čo môžeme od výsledného seriálu čakať, si môžeš pozrieť vo videu ku kampani. Síce tam nie sú žiadne zábery z produkcie a pod., ale získate obraz o celom štýle, akým je seriál spravený. Neúmyselný cestovateľ časom, ktorý ničí históriu, neznie to úžasne a vtipne? Za $5 dostaneš svoje meno do titulkov a za takých $30 dostaneš tričko. Všetko by to malo byť hotové v decembri 2013.

CLOUDS Interactive Documentary

Aby si videl, že sa nerobia len zábavné projekty, mám tu jeden dokument. Čo je na tom zaujímavé? Je to prvý dokument natáčaný kombináciou kamery a kinectu. Výstupom bude interaktívna aplikácia, kde si sám vyberieš ako si pozrieš rôzne interview s viac ako 30 odborníkmi z oblasti filmu a vizualizácie. Sám si zvolíš, ktorú líniu rozhovorov chceš sledovať, takisto ako pozíciu kamery. K tomuto dokumentu mi chýba už len holoprojektor, potom by to bolo dokonalé.

1 Second Everyday App

Táto apka ti pomôže zdokumentovať tvoj život a mala by ťa inšpirovať spraviť každý deň niečo výnimočné. Aplikácií, na zachytávanie každého dňa života je dosť, ale to sú len obrázkové. Tu máš z každého dňa 1s videa, je to síce len jedna sekunda, ale spolu s obrazom a zvukom ti veľmi ľahko oživí spomienky. Pričom za 10 rokov života budeš mať hodinové video. Zatiaľ je prioritou tvorcu iOS aplikácia, ale má v pláne sa vrhnúť aj na Android. A apka stojí len $1.

Jet Vest

A teraz niečo úplne iné. Je to skôr zaujímavosť, funky stuff. Títo dvaja páni ma pekne pobavili svojim videom, ale ak im to vyjde, tak good luck. Kto by nechcel mať vlastný jetpack?

Pridaj komentár