IndieKicks #20 – nevianočný nešpeciál

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Vianočné vydanie bude vianočné len tým, v akom čase prichádza. Nenájdeš tu super nápady na darčeky, či ako si spestriť atmosféru. Aj keď pravda, že všetko by sa dalo použiť ako darček pre rôzne typy geekov. Presné kocky pre deskovkárov, IR senzor pre rôzne využitia, herný ovládač pre gamerov a Arduino dosky pre tinkerers.

Precision Machined Dice

Už nejakú dobu rozmýšľam nad tým, ako ovplyvňuje počet dier na strane kocky jej vyváženosť. Očividne nie som sám, túto otázku si položila aj mladá Amber Rix (aspoň z videa vyzerá tak na žiačku strednej školy). Použila zopár fyzikálnych vzorcov a rozhodla sa, že vytvorí perfektne vyvážené kocky s kvalitou podobnou tým profesionálnym. Ponúka ich v 6 vyhotoveniach: hliník, mosadz, meď, oceľ, titán a volfrám. Najlacnejší set sú 2 hliníkové kocky za $12 (+ $7).

IR-Blue – Thermal Imaging Smartphone Accessory

Ak si z tých, čo majú radi viac informácií ako menej. A čo tak vidieť na displeji mobilu infračervený overlay? Napríklad na zistenie teplotných únikov z tvojej izby, nájdenie najhoršie chladených častí tvojho PC a pod. Nie je to najlacnejšia hračka, zaplatíš $145 (+ $12) za build yourself kit, ale pre tú srandu to aj stojí za to (možno).

PhoneJoy Play: Turn your phone into a console!

Rád sa hráš na svojom smartphone? Ale ovládanie softvérovými tlačidlami ti príde nemotorné, neprehľadné a zbytočne ti prekážajú prsty v obraze? Čo tak ovládač, ktorý sa prispôsobí všetkým veľkostiam mobilov a tabletov? PhoneJoy Play môže byť tým pravým riešením a dokonca sa dá použiť aj s PC. Ešte stále sa dá objednať za $60 (+ $15).

PICnDuino – Dual Microcontroller Development Platform

Chystáš sa začať s platformou Arduino alebo Amicus18? Možno toto ti urýchli štart. Microcontroller, ktorý zapojíš priamo do USB a môžeš si programovať. Nepotrebuješ nič, aby si videl nejaký výsledok, hned na doske máš LEDku, ktorú si môžeš rozblikať. A to všetko len za $17 vrátane poštovného.

SIRDUINO – An XMEGA Powered, Arduino Compatible Dev Board

Ďalší príspevok do Arduino komunity. Tentokrát doska kompatibilná s Arduino IDE, ktorá prináša lepšie možnosti rozšírenia, pridať sa dá až 5 modulov naraz.

Pridaj komentár