IndieKicks #22 – short, kvety, repro, tesla, 3d

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Začnem neštandardne, linkom na rekapituláciu minulého roka na Kickstarteri, tu nájdeš výber toho, čo sa stalo v roku 2012. A teraz nové projekty. Prosto Kickstarter je miesto, kam idem, keď hľadám zaujímavé nápady a projekty, niektoré potešia, pobavia, iné zasa zaskočia a vyčaria mi na tvári WTF výraz. Tu máš výber niektorých z tých výrazov, ktorý kam patrí, si vyber sám.

Into The Silent Sea

Krátky film o jednej z temných stránok sovietskej kozmonautiky, keď to chudáka kozmonauta odpinkne od Zeme bez možnosti návratu. Short je založený na nahrávke posledných minút komunikácie medzi kozmonautkou a kontrolnou vežou z mája 1961. Hotový bude v auguste 2013 a za $10 dostaneš svoje meno do credits, prípadne za $25 link na stiahnutie.

Plant Link: Listen to your plants

Patríš k tým, ktorým vyschne aj kaktus alebo zhnije na preliatie aj lekno? Čo keby ti kvetiny vedeli povedať, čo práve potrebujú? Jediné, čo potrebuješ, je Plant Link, zapichneš ho do zeme a cez wifi ťa bude informovať, kedy zaliať danú rastlinku. Samozrejme si vyberieš zo zoznamu, aký je to kvet a ďalej sa nemusíš starať, teda len zalievať. Pripadne vo verzii aj s wifi ventilom sa nemusíš starať vôbec. O zavlažovanie sa postará technika. Základný systém s 3 senzormi dostaneš za $99 (ak sa poponáhľaš, tak ešte za $89). Samozavlažovací systém je od $50 drahší.

The Coleridge Design aCUBE BMR speaker system

Toto je niečo pre experimentátorov, čo nevedia, čo s peniazmi a majú radi priehľadné veci. Napríklad také 15cm akrylátové reproduktory, ktoré majú vraj výborný zvuk. Kto by chcel, tak to môže skúsiť za $100 (+$45) v pasívnej verzii a o $50 naviac aj so zosilňovačom.

oneTesla: a DIY Singing Tesla Coil

Príde ti lávová lampa nudná, málo cool a málo zábavná? Mám tu pre teba riešenie, postav si vlastnú Teslovu cievku, ktorá ti bude hrať muziku, akú si vyberieš (cez MIDI výstup). Jediné, čo k tomu dodať: THIS IS AWESOME. Jediný problém je, že je už všetko vypredané (okrem dosky na osadenie elektroniky), ale verím, že to rozbehnú a celý kit bude dostupný na ich OneTesla stránke.

RoBo 3D Printer

Kto si myslí, že mám úchylku na 3D tlačiarne, ruku hore. Áno, budem ich spomínať, kým si nejakú nekúpim. Aj keď by sa dalo povedať, že všetky lowcost sú na jedno kopyto, rýchlosť, rozlíšenie a pod. Ale táto aspoň vyzerá profesionálne a je za priemernú cenu $520 (+$70).

Pridaj komentár