IndieKicks #24 – filmovo-seriálový výber

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Keď hollywoodske štúdiá neberú žiadne nové nápady a zaoberajú sa len remakeami, rebootmi, sequelmi, prequelmi, preprequelmi, sfilmovanými knihami…, tak si filmári musia nájsť iný spôsob, ako získať peniaze na ich vysnívané diela. Takýmito sú napríklad aj We Are Monsters s predpokladaným budgetom $3 mil. a Cowboys & Engines.

Cowboys & Engines: A Steampunk Western

Názov hovorí sám za seba, pôjde o western v steampunkovom kabáte. V hlavnej úlohe uvidíme Jeffa Cannatu ako Cadea Ballarda, ktorý stretne nebezpečnú a rovnako očarujúcu Guinivere Wheelerovú. Spolu narazia na Profesora Timéona, ktorého má stvárniť Walter Koenig, a zistia, že jeho časový motor ukradol Dr. Clay, ktorý si chce jeho deštruktívnou silou podrobiť San Francisco a pokračovať ďalej. Úlohou Cadea a Guinivere je zastaviť ho. Tento ambiciózny projekt si nastavil spodnú hranicu na 100 tisíc dolárov, aj keď by to šlo spraviť lacnejšie, nedosiahli by predstavovanú kvalitu. Tak sa ukáže, či je dostatočný záujem o vytvorenie tohto diela. Digitálnu verziu môžeš dostať za $20 a ako bonus ťa producent James Deen neopľuje.

We Are Monsters

Celovečerný scifi film z britskej produkcie. Školáčka z predmestia sa pridá ku gangu mutantov a dozvie sa o svetovej konšpirácii, kde vládne organizácie majú pod kontrolou emzáci. Boj o záchranu spoločnosti začína. V hlavnej úlohe uvidíme známeho maskovaného herca Douga Jonesa (Faun, Abe z Hellboya, Silver Surfer). Táto kampaň pokryje len časť nákladov na produkciu, svojimi 100 tisíc librami nie je najväčším zdrojom na naplnenie rozpočtu 3 miliónov libier. Ale vďaka nim sa bude financovať preprodukcia. Od £40 vyššie dostaneš link na stiahnutie a DVD, na ktorom bude uvedené tvoje meno, aby každý videl, že si tento film podporil.

MONSTER OF THE SKY – Mythic Tale of Love, Revenge, Closure

Krátky scifi film o zakázanej láske a odplate inšpirovaný básňou Lorda Byrona. Technické prevedenie bude v podobe hybridnej bábkovej animácie, ktorej kvalitu môžeš vidieť v predošlých dielach autora Sam Koji Halea (Yamasong, Narrative of Victor Karloch). Kampaň mieri na 25 tisíc dolárov a od $15 získaš stiahnuteľnú verziu približne v októbri tohto roku.

Cities in the Sky: Science Fiction’s Forgotten Visionaries

Dokumentárny film o scifi autoroch, o ktorých možno ani nevieš, ale boli veľkými vizionármi. Ktorí opisovali veci dlho pred ich reálnym používaním, ale na ktorých sa v histórii zabudlo. Filmári Isaac a Marisa chcú zmeniť túto situáciu a poukázať na ľudí, ktorí významne prispeli k rozvoju science fiction, lebo si zaslúžia svoje miesto v histórii. Cieľom kampane je 43 tisíc dolárov. HD download ťa vyjde na $25.

Video Game High School: Season Two

Last but not least, druhá séria webseriálu Video Game High School. Ak si nevidel ešte prvú sezónu, klik na youtube. Projekt mieri vysoko, na $636 010, ale môžu si to dovoliť, lebo z prvej série vidíš, že využívajú množstvo efektov a tie nie sú lacné. Taktiež so svojou fanúšikovskou základňou si to môžu dovoliť. Ak si chceš uchmatnúť svoj kúsok za $5 meno v titulkoch, $15 DRM-free download, $30 Blu-Ray, alebo ešte niečo lepšie, neváhaj, kampaň končí 12.2.2013.

Pridaj komentár