IndieKicks #25 – zahrajme sa

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Ponor sa do herného sveta s novými projektami, ktorým môžeš dopomôcť k vzniku. Aby nebol nikto ukrátený, je tu kombo počítačových aj stolových hier. RPG, adventúra, startégia, co-op, prípadne aj niečo kartové a pre fajnšmekrov aj hra s krásnymi miniatúrami.

Wildman: An “Evolutionary” Action RPG

V novej hre od Gas Powered Games (Dungeon Siege, Age of Empires online,…) si zahráš za divocha, ktorý postupne objavuje nové technológie, získava cool itemy, prosto sa leveluje a hlavne seká, láme, drví, vraždí. Wildman prináša kombináciu akčnej RPG a stratégie, tento koncept nie je žiadnou novinkou (napr. Spellforce). A ako to bude fungovať, pekne si pôjdeš svojim príbehom, kým sa nedostaneš na územie silnejšieho nepriateľa. Rozmyslíš si útok na neho 1 vs. 1000, postavíš si vlastnú pevnosť, kasárne alebo niečo na trénovanie vojakov a potom ho rozbiješ (viac info vo 4. video update). A koľko potrebuješ obetovať financií, aby si sa zahral? Je to $20 za plnú hru, ak by ti stačila len beta (prestane fungovať v deň vydania plnej verzie), tak ti postačí $10. A podľa budgetu 1,1 mil dolárov nepôjde o žiadnu indie hru.

Rivet Wars

Aby som nezabudol na deskovkárov, tu je nádherný projekt, ktorý už viac ako 10-násobne prekročil požadovaných $25 tisíc. Ak máš rád hry s miniatúrami, tak toto bude niečo pre teba. Prenesieš sa do sveta, v ktorom začala vojna a tvojou úlohou je poraziť protivníka. K dispozícii budeš mať chodiace tanky, brnenie poháňané naftou, šialenú artilériu a všakovaké iné vychytávky. Do konca ostávajú posledné 4 dni. Tak ak máš $150 (+$25) navyše, získaš super výbavu hrdinov, posíl, extra figúrky a veľa vecí. Ale ak ti stačí menšia výbava, bude to o $60 lacnejšie.

Days of Dawn – Discover The Magic!

Multiplatformová hra vo krásnom svete. Toto ručne maľované RPG je plné emócií, ktoré ovplyvňujú vlastnosti tvojej postavy. Napríklad v boji (turn-based), keď na teba zaútočí nepriateľ, môže to vyvolať strach a hnev, čo oslabí obranu, ale zvýši útok. To je len jeden príklad, tešiť sa môžeme na oveľa viac. Cieľ kampane je vyzbieranie $50 tis. k čomu môžeš pomôcť aj ty, napríklad $20, ktorými získaš dokončenú hru a prístup do bety už v júni tohto roku.

Asylum: Kickstart the Horror

Psycho hororová adventúra inšpirovaná Lovecraftom. Poď sa pozrieť do blázninca za  $100 666. Nepôjde o žiaden útulný príbytok, ale o rozpadnutú budovu, hrdzavejúci kov a dávno opustenú barabizňu, alebo nie tak úplne… Za $15 môžeš získať príjemné nočné mory podfarbené hrôzostrašnou hudbou. Nightmares welcome na Windows, OS X, Linuxe.

Artizens

Teraz radšej niečo príjemnejšie. Akčná, bojová co-op onlineovka, v ktorej si môžeš navrhnúť vlastné zbrane, vlastný gear, neobmedzene kombinovať efekty materiálov, z ktorých si ich postavíš. Fantázii sa medze nekladú a keby došla, tak môžeš využiť kresby iných hráčov. Tvorcovia nemajú v úmysle hru len vydať a potom ju nechať napospas hráčom, ale naďalej pridávať nové predmety, kombinácie efektov a podobne. Do boja sa môžeš zapojiť od $15 a už sú tesne pred dosiahnutím hranice $30 tisíc.

A pre zaujímavosť ešte 2 deskovky: Zogar’s GazeDeluxe Tunnels & Trolls.

Pridaj komentár