IndieKicks #28 – gadgety do domácnosti či na fallout

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Dnešok venujem rôznym vychytávkam, ktoré sa ti môžu zísť v domácnosti, v taške, vo vrecku, či po nukleárnej apokalypse.

Lumio: A Modern Lamp With Infinite Possibilities 

Lumio je prenosná lampa, ktorá v zloženej/zatvorenej forme vyzerá ako kniha a v maximálne otvorenej forme môže tvoriť svietiaci valec. Vďaka svojmu dizajnu má Lumio rôzne spôsoby využitia: stolná lampička, závesné svetlo, vonkajšie, či núdzové osvetlenie a čokoľvek, čo ti napadne. S hmotnosťou asi pol kila, výdržou 8 hodín a veľkosťou knihy (formátu A5 s hrúbkou 3 cm) si ju môžeš zobrať, kam potrebuješ. Ešte trošku technických vecí: svietivosť je 500 lumenov, čo je o niečo viac ako 40W žiarovka a farebný odtieň je v príjemnej teplej bielej (2700K). Ak projekt podporíš, za $95 (+$15) dostaneš jednu lampu, ktorá sa bude neskôr predávať za $125.

Snable – A different way to manage cord/cable clutter

Váľajú a ťahajú sa ti po stole samé káble a nevieš, čo s nimi? Hľadáš ten správny dzindzík, ktorý v nich spraví poriadok? Tak už hľadať nemusíš. Práve si našiel malý kúsok plastu, ktorý položíš, prilepíš, či pribiješ na stôl, stenu alebo iný povrch, na ktorom máš zmäť káblov a káblikov. A máš po probléme, všetky koncovky už budeš mať na jednom mieste a káble sa ti nebudú motať. Ak ti ani to nestačí, Snable môžeš použiť aj ako stojan na mobil, keď sa ti ho nechce držať v ruke. Tak, je to awesome? Áno? Early bird je už vypredaný, ale stále môžeš získať 3-pack týchto pimprlátok za $15 (+$8 pošta).

The Ridge: Front Pocket Wallet

Mám taký pocit, že rôzne druhy minimalistických peňaženiek zažívajú boom na Kickstarteri. Bola by škoda, keby som túto nespomenul. Výnimočnosť tejto peňaženky je v tom, že je vyrobená z hliníka a titánu, čo podľa autorov projektu úspešne ochraňuje prístup k RFID čipom na kartách. Takže ak sa bojíš, že ti niekto ukradne údaje z kreditky alebo dokonca z OpenCard, tak ich môžeš nosiť v Ridge. Môžeš si vybrať z viacero farebných variácií. Ak ti stačí základná hliníková verzia, tá je od $38 (+$7), verzia so sponou na bankovky je o $7 drahšia a titánovú kúpiš približne za dvojnásobnú cenu.

KeyFlip

Ďalšou z vecí, ktorých je na Kickstarteri viac, sú kľúčenky. Multifunkčné, minimalistické a neviem aké všetky. Táto patrí do kategórie mini. Čiže je pre tých, čo nemajú práve najviac kľúčov (tak 4). Vlastne ani nejde o niečo, čo by si mal zavesené na kľúčoch, ale skôr o otvárač na fľaše, vo vnútri ktorého sú tvoje kľúče. Namiesto kľúčov, čo ti rôzne cengajú na krúžku, ich môžeš mať pekne vnútri malého kvádra, pekne zoradené a s jednoduchým prístupom k nim. Kampaň už niekoľko násobne prekročila cieľ, všetky Early bird rewards sú rozobrané, ale stále máš šancu uchmatnúť si svoju kľúčenku z limitovanej edície. Najlacnejšia je za $30 (+$7).

APOC: Mini Radiation Detector

Už sme tu dávno nemali nič apocalypse-related. A prečo apokalypsa? Proste je to jedna z možností využitia tohto doma vyrobeného detektora gama žiarenia. Vravíš si, na čo by mi to bolo? Ešte raz sa zamysli, keď prežiješ nukleárnu vojnu, ako zistíš, ktoré jedlo je ešte jedlé, nie je moc ožiarené, ktoré miesta sú bezpečné? A čo by na to povedal kapitán Zee? Tak, už mám tvoju pozornosť? Build yourself KIT vyjde na $50 (+$5), alebo komplet zložený a funkčný detektor môže byť tvoj za $100 (+$5).

3Doodler: The World’s First 3D Printing Pen

A jeden bonus na záver. Len včera sa objavil tento projekt a už sú skoro všetky rewards preč. Kto by nechcel vlastné 3D pero, t.j. kresliť si priestorovo perom? Áno, o tom to je. Pozri si video a hneď pochopíš. Za $75 (+$15) môže byť takéto pero tvoje, aj s 2 balíčkami náplne alebo za $99 s 10 rôznymi farbami.

Pridaj komentár