IndieKicks #29: Zachráňte vývojára Ryana

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Nemôžem si pomôcť, ale vždy nájdem toľko zaujímavej techniky, že sa musím s tebou podeliť. Po čase som zablúdil aj na IndieGoGo a rovno tu nájdeš 2 projekty, ktorým by sa zišla pomoc, hlavne ak si fanúšik CyanogenModu.

Mycestro™, The Next Generation 3D Mouse

Tento projekt by okrem toho, že je strašne cool, mohol aj zvýšiť produktivitu. Pri predstave, že píšem na klávesnici a namiesto toho, aby som rukou odbiehal k myši, tak len ťuknem do ukazováka a mám kurzor pod kontrolou. Zatiaľ je vytvorený len prototyp, ale z ukážky vidíme, že funguje vcelku dobre. Osobne by ma zaujímalo, ako jednoduché je takéto ovládanie, šlo by s tým hrať strieľačku, či stratégiu? Ak si to chceš vyskúšať sám, tak už v októbri a za $79 (+$10) môže byť Mycestro tvoje.

Buddy Bluetooth Watch

Aby si nehovoril, že som zanevrel na IndieGoGo, tak aj tam sa občas pozriem a rovno na ďalšiu tech vychytávku. Že hodiniek bolo dosť? Ale nebolo. Smart hodiniek prepojených s mobilom bolo už dosť? Áno, bolo. Ale prečo sa nepozrieť na ďalšie? A čo by mali dokázať? Hlavne zobrazovať čas a notifikácie (hovory, sms, maily, kalendár), prípadne ovládanie prehrávača, zobrazovať fotky z mobilu. Prepojenie je riešené cez BlueTooth 4.0 a podporovať by mali Android, iOS a Windows Phone. Kampaň je flexibilná, čiže ak im dáš $150 (+$15 za poštu), svoje hodinky dostaneš, a to niekedy v lete 2013.

Scott Family Fund

Aby si videl(a), že fundovanie nie je len all the fun. Tak z IndieGoGo tu mám smutnejší projekt a to na podporu Ryana Scotta, vývojára CyanogenModu (pre tých, čo nevedia, CM vytvárajú custom ROMky pre Androidie smartphony). A včera sa v ich streame na Google+ objavila smutná správa, že jeden z vývojárov trpí nepríjemnou chorobou s názvom nekrotizujúca fasciitída (len pre silné žalúdky). Keďže CM nie je firma, nemajú žiadne príjmy a všetci to robia v podstate zadarmo (+/- nejaké dotácie od fanúšikov). Táto kampaň nie je len o záchrane Ryanovho života, ale dá nádej aj jeho rodine. Ak máš srdce, používaš CyanogenMod a môžeš obetovať nejaký dolár, každá troška pomôže.

Life: The Unofficial Strategy Guide

A naspäť k veselšej téme. Komu sa páči možnosť gamifikácie svojho života (napríklad pomocou HabitRPG), určite ocení aj návod k nemu. Keď môžu mať hry rôzne walktrough návody, tak prečo nie tvoj život? Toto kniha, v ktorej dostaneš návod, ako hrať život od škôlky, cez výšku, po prácu a starobu až smrť. Prečítaš si hlavné questy, dostaneš vedľajšie, k tomu rôzne tipy, získavaš skúsenosti a všetko, čo od RPG môžeš čakať. Príde ti to ako zaujímavý nápad, stačí len £5 a získaš e-book vo forme pdf.

TeslaTronix- Tesla Power For The Masses

“Teslove cievky do každej domácnosti”. To by mohol byť pekný volebný program. Ale kým sa niekto taký nájde, môžeš získať vlastnú sadu na výrobu Teslovej cievky priamo na KickStarteri. Väčšina rewardov je už preč, ale stále sa niečo nájde, pre nás (mimo US) od $100 (+$45) vyššie.

Desktop 3D Scanner

A na koniec jedna drahšia hračka. Už som písal o mnohých 3D tlačiarňach, ale teraz sme na opačnej strane. Nejdeme tlačiť, ale skenovať 3D objekty. Cieľom je vytvoriť 3D skener, ktorý sa dá jednoducho používať, netreba ho kalibrovať, netreba dodatočný postprocess skenovaného objektu. Na bežné použitie to nebude, skôr pre dizajnérov, viem si ho predstaviť aj na vysokej škole, kde sa zaoberajú 3D grafikou, prípadne ako ideálny nástroj na digitalizáciu múzea, archeologických vykopávok a podobne. Cena CADScan začína na  £649 (+£25).

Pridaj komentár