#IndieKicks ~ 3 užitočné vynálezy, ktoré ťa tvoja mačka prinúti kúpiť

In Crowdfunding, IndieKicks, Tech by R@100Leave a Comment

Čo by človek nespravil pre svojho domáceho miláčika, hlavne ak je to mačka a prinúti vás, aby ste jej kúpili nejakú novú hračku?

#1 Tailio: The First Smart Health Monitor for Cats

Monitor zdravia tvojich mačiek, to je Tailio. Nie je to nič iné ako inteligentnejšia váha, ktorú dáš pod mačaciu toaletu. Váha bude sledovať, ako sa mení hmotnosť mačky v čase a jemnou analýzou zistí, či s ňou je všetko v poriadku, na všetko ťa upozorní a možno navrhne aj riešenie, napr.: choď k veterinárovi. Dokáže fungovať aj s viacerými mačkami v domácnosti, prípadne sledovať vývoj od mačiatka po dospelú mačku. Jedno Tailio stojí od $99, s dodaním najskôr v apríli 2015.

 

#2 Cat Playhouses

Domček pre mačky vytvorený z ich najobľúbenejšieho materiálu, kartónu. V podstate ide o jednoducho zložitelnú krabicu s otvorom, pričom vo vnútri nájde mačka bezpečie, pohodlie a stenu, na ktorej si môže brúsiť pazúry. Jednu krabicu si môžeš (teda môžeš svojej mačke) kúpiť za asi 27€ a dostať ju môžeš už v januári 2015.

 

#3 Mousr: The robotic mouse that plays with your cat

Keď dajú traja doktorandi hlavy dohromady, občas vznikne aj niečo užitočné, napríklad taká inteligentná hračka pre mačky. Vyzerá to ako myš na motorček a vlastne aj je, len od ostatných podobných produktov sa odlišuje tým, že reaguje na mačku. Nebehá si len tak, do kruhu, či náhodne, ale podľa toho, čo robí mačka. A ak sa chceš zabaviť aj ty aktívnejšie ako len pozeraním sa na hrajúcu sa mačku, môžeš myš diaľkovo ovládať mobilom. Jeden Mousr stojí $120 a bude dostupný v októbri 2015.

 

Pridaj komentár