IndieKicks #31: Od pera do vesmíru až po slovenský film

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Projekty všehochuti, praktické, či na zábavu. Pero do každého počasia a prostredia. Fľaša, s ktorou sa nemusíš báť piť akúkoľvek vodu. Deskovka z prostredia natáčania kovbojek. Krátke scifi a potom niečo na potešenie. A keď sa dostaneš až na koniec, nájdeš tam bonus, slovenský krátky film.

Tactical Pen

Taktické pero, ak máš pocit, že by s ním nebol problém rozbiť sklo na aute alebo preraziť upíra, tak máš pravdu. Obsahuje tuhu od Fisher Space, ktorá bola primárne vyvinutá pre astronautov, čiže môžeš od nej čakať vysokú kvalitu a aj vyššiu cenu, keď sa ti vypíše. Ale môžeš písať dolu hlavou, vo vlhkom prostredí, v Zero-G, prosto skoro vždy by ti malo pero fungovať. Konštrukcia je zameraná na výdrž, nerozmláti sa pri prvom páde z 2 m na ostrý kameň, do vody, skrátka pero do nepohody. Obal je rozoberateľný a viacúčelový, na zadnej strane je hrot na rozbíjanie skla (niečo podobné ako kladivká v autobusoch). Ak potrebuješ písať niečím, čo sa ti hneď nerozbije a je takmer nezničiteľné, za $29 (+$12) je tvoje.

Alter Ego part 2: pick a color and hydrate the world!

Kúp si fľašopohár a pomôž dostať vodu k niekomu, kto ju potrebuje. Aj tak by sa dal skrátiť popis tohto projektu. Je to už 2. fáza, teraz si môžeš kúpiť fľašu s jedinečným dizajnom a filtrom vody za $55 (+$20). Jednou takouto kúpou sa dostane časť peňazí organizácii, ktorá pomáha sprístupniť pitnú vodu Guatemalským dedinčanom. Takže nielen, že budeš mať jedinečný fľašo-pohár-filter, ktorý zachytí 99,999% nečistôt (čiže prakticky budeš môcť piť vodu z akéhokoľvek zdroja), ale aj pomôžeš niekomu, kto to naozaj potrebuje. Ešte sa možno pýtaš, hmm, filter, čo keď sa zanesie? Akú má výdrž? Filter zvládne prefiltrovať 285-750 l vody, záleží od znečistenia. Nový sa bude dať kúpiť za približne $25.

Deadwood Studios USA

Stolová hra o Deadwood Studios, ktoré točí otrasné kovbojky. Ty si ťažko pracujúci herec, ktorý sa snaží získať si slávu, postavenie a lepší plat. Každý deň obiehaš pľac a snažíš sa hrať alebo skúšať, aby si zo seba vypiloval lepšieho herca. Kto zahrá najlepšie svoje party a najlepšie padne zo strechy, vyhráva. Deskovka ťa vyjde na $40 (+$20).

The Program Sci-Fi Short

Krátke akčné scifi o projekte Program, vojenskom experimente na vytvorenie super vojaka. Derek, označený ako SSR7, je spolovice človek, spolovice kov. Príbeh sa zameria na boj medzi Derekom, SSR7 a samotným Programom, ktorý ho v SSR7 premenil. Derek sa snaží navrátiť spomienky, o ktoré prišiel pri transformácii na super vojaka, zisťuje pravý cieľ Programu a odkrýva detaily jeho predošlého života. Programu sa to nepáči, sleduje jeho každý krok a snaží sa ho zabiť. Film by mal byť nabitý CGI, tak som zvedavý, ako to dopadne. Ak si zvedavý aj ty, stiahnuť si ho budeš môcť za $10 v marci 2014.

Revel Body: the world’s first sonic vibrator

Sonický skrutkovač, sonické pero, sonický rúž… Bola to len otázka času, kým niekto príde so skutočným sonickým vibrátorom, ktorý je paradoxne tichší ako tie štandardné. Prečo to sem dávam? Skôr zo zaujímavosti, narazil som na to náhodou, keď som klikol na niečo, čo vyzeralo ako niečo medzi webkamerou a Nexus Q. Názov Revel Body, komu by napadlo, čo to je? Každopádne podľa slov tvorcov má samé pozitívne špecifikácie, oproti bežným vibrátorom zvláda vyšší rozsah otáčok, teda skôr kmitočtov a je oveľa tichší. Ešte stále sa dá zohnať za super indiegogo cenu $130 (+$15). No čo dodať, enjoy.

EXTRA SPEŠL BONUS – podporujeme slovenský film:
Chaos of the Senses – A Short Film

Krátky film zo slovenskej produkcie o tom, čo sa stane, keď sa ti pomätú zmysly. Príbeh niekoho, kto sa správa nekonvenčne, ale snaží sa to skrývať. Kto je “normálny”, čo je “správne”, kto o tom rozhoduje? Môže byť niekto takýto akceptovaný “normálnymi” ľuďmi a do akej miery? Sám si kladieš tieto otázky? Tak prihoď pár eur, či dolárov a za odmenu dostaneš pohľad produkčného tímu na túto tematiku. Od $25 získaš digitálnu verziu a placku s logom.

Pridaj komentár