IndieKicks #33 – nakopnuté peňaženky

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Namiesto toho, aby som každý týždeň zaradil do výberu jednu z množstva peňaženiek, ktoré sa objavujú na Kickstarteri, rozhodol som sa ich všetky spomenúť v jednom výbere. Nech je to všetko pohromade a môžeš si ľahšie vybrať, ak nad nejakou uvažuješ. Nech sa páči, výber 7 aktuálne aktívnych projektov končiacich v priebehu 5 týždňov.

Bark -beautifully simple all natural cork wallet-

Minimalistická ako väčšina tých na Kickstarteri. Peňaženka (alebo obal) na karty je z korku, ktorý vyzerá dobre, výdržou sa vyrovná koži, a nemusíš mať výčitky svedomia z mŕtvych tvorov. Môžeš si vybrať z dvoch dizajnov a 4 farieb nite, ktorou bude prešitá. Jedna takáto drobnosť ťa vyjde na $25 (+$8).

Wallet Works — The Wallet that Works!

Táto je o niečo použiteľnejšia, je vhodná aj na bankovky a väčší počet kreditiek a dokladov. Zvládne minimálne 20 kartičiek, otázne je, ako ľahko sa dostaneš k tej, ktorú aktuálne potrebuješ. Ale od takéhoto naozaj minimalizmu nemôžeš chcieť viac. Plus ak sa poponáhľaš, Early Bird pledge je za $15 (+$7).

ezgo • easy to use modern wallet • floats • slim & light

Zatiaľ tvarom asi najdivnejšia peňaženka, akú som tu videl. Okrem možnosti vloženia bankoviek a kariet sa tu nájde aj miesto na jednu SD a 2 microSD karty. Celá je z jedného kusu plastu, takže sa na nej nemá čo rozpadnúť. Karty môžeš mať na oboch stranách, čo ti umožní rýchly prístup k dvom najpoužívanejším. A je tak ľahká, že aj pri plnom naložení sa vo vode neponorí. Na výber je 7 farieb po $30 (+$10).

A “B Wallet” – The Stylish Minimalist Wallet!

Peňaženka s prednou stranou z kože a zadnou elastickou, do ktorej bez problémov napraceš 20 kartičiek, prípadne mobil (čo sa šírky týka). Čo znamená, že by mohla zniesť aj staré občianske a vodičské preukazy, ak ešte nemáš nové, kreditkové verzie. Za $11 (+$4) si môžeš vybrať zo základných farebných kombinácií a ak pridáš dolár, tak si môžeš nakombinovať farby, ako sa ti zachce.

Cuoiela, the slim & elegant card wallet

Podobne ako pri prvom projekte Bark, ide o minipeňaženku veľkosti kreditky (plus pár milimetrov na obal). Zmestí sa do nej tak 8 kreditiek a pár bankoviek do oddelenej prepážky. Ak hľadáš niečo elegantné, tak si už možno našiel. Obal je z kvalitnej kravskej kože, dôkladne ošetrenej, a elastického pásika. Cena pre prvých 100 je $25 ($+5).

Slide to Unlock

Slide-L je opäť minimalistická pre maximálne 13 kariet. Ale čím sa odlišuje? Je to posuvný prúžok, ktorý zároveň drží obsah pohromade, ale keď ho posunieš dole, umožní ti ľahšie, pohodlné listovanie kartami. Autor ponúka 2 verzie. L je jednoduchý model a LS je s prešívanou obrubou. Za Slide-L zaplatíš $25 (poštovné je v cene), LS je o $4 drahšia.

Simple Wallet – A Better Wallet

Posledná peňaženka z dnešného výberu, ale posledná len preto, že jej ostáva najviac času do ukončenia kampane. Skladá sa z 2 častí, pevná zadná strana a elastický pásik, obal na prednej. Bez problémov pojme viac ako 20 kariet, nejaké bankovky, prípadne elastický pásik, udrží aj mince alebo slúchadlá do uší. Na výber máš z 9 farebných kombinácií, je len na tebe, čo sa ti páči. Pre prvých 200 je za $15 (+$4).

SmartWallit – Redefines wallet and makes wallet smart

Tento posledný projekt nie je peňaženka, ale úzko s ňou súvisí. Ba dokonca ide proti prechádzajúcej minimalizácii, keďže tento dzindzík je určený na to, aby sa do peňaženky pridal. Ide o malé Bluetooth zariadenie, ktoré si spáruješ s mobilom (zatiaľ iPhone, ale autor prisľúbil aj Android aplikáciu). Pomocou aplikácie si môžeš peňaženku “prezvoniť”, keby si nevedel kde je, nastaviť si, aby ti pravidelne zabzučala, nech si ju nemusíš kontrolovať, či to nevypadla. Vzájomne s mobilom sa môžu upozorniť, keby chceš odísť s mobilom bez peňaženky, či naopak, bez mobilu. Pri platbách zaznamená nákup a info pošle do aplikácie, kde budeš mať pekný prehľad, koľko čoho kupuješ (toto presne neviem, ako funguje, predpokladám RFID, kto vie viac, opravte ma). A celá táto sranda ťa vyjde na $49 (+$10).

Zhrnutie

Čo dodať na záver? Ak túžiš po minimalistickej peňaženke, tak si máš z čoho vybrať. Ceny nie sú až tak hrozné, hlavne ak usúdiš, že je to pravé pre teba a na našom trhu to ťažko nájdeš. A menšie porovnanie na záver:

Peňaženka najnižšia cena dostupnosť čo do nej napraceš variácie
BARK $23 jún 2013 8 kreditiek 2 verzie, 4 farby nite
Wallet Works $22 júl 2013 20+ kreditiek, bankovky rôzne farby pásiku s vlastným textom
ezgo $40 jún 2013 10+ kreditiek, bankovky, SD, 2x microSD 7 farieb
B Wallet $15 jún 2013 20+ kreditiek, bankovky a možno aj mobil viac ako 14 farebných kombinácií
Cuoiela $30 jún 2013 8 kreditiek, bankovky 4 farby
Slide $20 júl 2013 13 kreditiek 2 dizajny
Simple Wallet $17 máj 2013 20+ kreditiek, bankovky, mince, malé predmety 9 farieb

Pridaj komentár