IndieKicks #35 – návraty a nové verzie

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Až na posledný projekt microSD čítačky pre Android tu mám samé hry. A v podstate sú to všetko nové verzie, čiže pokračovania, vylepšenia a úpravy, ktoré prídu vhod. Digitálna verzia Small World 2, pokračovanie indie hry Infinite Space, Laser Tag, čo skryješ do vrecka a nové vydanie párty hry Werewolf.

Small World 2: The Return!

Kto sa orientuje v stolových hrách, tak pravdepodobne pozná hru Small World od Days of Wonder. A ak nie, ide o peknú civilizačnú hru. Na spoločnosti DoW je výnimočné to, že nielen vyrábajú deskovky, ale si k ním aj sami robia digitálne verzie, aby mali všetko pod kontrolou a mohli dodať kvalitné spracovanie. Teraz oživujú updatom digitálnej hry Small World 2. verziou, ktorá prinesie hru pre viac hráčov, asynchrónnu online, proti botom alebo protihráčom pri stole. A hlavne už nebude len pre iPad, ale aj tablety s Androidom a PC (cez Steam). Za $15 dostaneš digitálnu verziu SM2 pre jednu vybranú platformu.

Infinite Space 3: Sea of Stars

Teraz bez stolovej verzie, ale aj tak zaujímavá hra, ktorá je pokračovaním indie hry Infinite Space. Ide o scifi hru s ťahovým cestovaním po vesmíre a real-time súbojmi okolo planét proti iným lodiam. Súboje môžu pripomínať tie Star Trekové, bitka sa odohráva v rovine :), ale hra je 3D. Postupným skúmaním odhaľuješ tajomstvá a keďže je hra bez možnosti save-load, všetko, čo sa ti stane, je permanentné, aj smrť. S hrou dostaneš aj editor na vytváranie módov, upravíš si loď, vytvoríš hviezdy a planéty. Už sa teším, ako niekto spraví Star Trek, Star Gate alebo Battlestar Galactica mód. Hra by mala byť hotová v decembri tohto roku a za $10 bude v deň vydania tvoja, prípadne ak nechceš toľko čakať, prístup do bety stojí $25.

Laser Tag for James Bond, not RoboCop

Od stolov a počítačov sa na chvíľu presuňme do terénu, do mesta, do práce, do školy, kamkoľvek. To si takto 8 až 18-ročné decká zmysleli, že by chceli hrať laser tag stále. Ich mentorom sa to očividne páčilo, keďže pod ich dohľadom si vytvorili obvody, zapojili súčiastky a výsledkom je prijímač infračerveného svetla. Teda prijímač laser tag “striel”. Zariadenie môžeš mať aj pod tenšou vrstvou oblečenia a bude fungovať. S touto hračkou sa môžeš hrať kdekoľvek, ale za predpokladu, že nebudeš jediný. Za $25 (+$10) dostaneš všetky schémy a zoznam súčiastok potrebných na postavenie tohto zariadenia a k tomu ešte preprogramovaný chip ATmega328.

Werewolf

Párty hra pre 7 až 20 hráčov založená na Mafii od Dimitriho Davidoffa, z ktorej sa v roku 1997 stal Werewolf. Odvtedy si hra získala obľúbenosť a existujú desiatky verzií a vydaní, ale niektoré sú až moc komplikované, škaredé, prípadne zle spracované. Preto sa Max Temkin rozhodol, že vydá jednoduchú, pekne spracovanú verziu, ktorú vopcháš do vrecka. Hra obsahuje len 20 kartičiek a stojí $10 (+$10).

Mini MicroSD Reader for Android Smartphones & Tablets

A na záver z iného súdka. MicroSD čítačka pre Adroidie zariadenia. V mnohých prípadoch môže prísť vhod, napríklad pri tých, kde je len interná pamäť bez možnosti výmeny/vloženia microSD karty. Ak máš tento problém, toto môže byť riešenie, ako si zvýšiť kapacitu úložiska, ale pozor, zariadenie musí podporovať USB-OTG. A tento drobný dzindzík ťa vyjde na $12 (výnimočne je poštovné už v cene).

Pridaj komentár