IndieKicks #38: Podporme vedu a československé umenie

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Vedel si, že v Čechách majú vlastnú verziu Kickstarteru? A rovno je tam projekt od slovenského autora. Ďalej tu nájdeš nejakú tú geneticky modifikovanú rastlinku, ukážku života na Marse (rastlinného) a na záver krátky film, ktorý sa bude natáčať v Prahe.

KOMIKS “DIVOČINA”

Začnem neštandardne a to rovno non-kickstarter projektom z českého serveru Štartovač. Slovenský výtvarník Mikuláš Podprocký (kreslil koncepty a charaktery pre Mafiu II či Top Spin 4) dostal chuť nakresliť si vlastný komiks. Za dva a pol roka vytvoril 200 stránok, teraz to už len potrebuje publikovať. Ako začínajúci autor má problém nájsť vydavateľstvo, ktoré do neho investuje, tak si pýta našu pomoc. Podporme prvotinu nového komiksového autora. Na vydanie potrebuje 50 000 korún, zatiaľ sa vyzbieralo okolo 40%, do konca ostávajú necelé 2 mesiace, tak to vyzerá nádejne.

Splněno
107 839 Kč (215%)
50000 Kč požadováno
PODPOŘTE PROJEKT

Glowing Plants: Natural Lighting with No Electricity

Keď sa niekto na biológii začne nudiť až tak, že začne študovať a je kreatívny, tak to môže dopadnúť aj výrobou svietiacich rastlín. Načo využívať elektrinu, keď si môže posvietiť aj inak? Stačí trošku umu, kombinovania, hrania sa s genómami a výsledkom je kombinácia svetlušky a rastlinky. Awesome, nie? A tu môžeme poďakovať EU a jej rôznym obmedzeniam za to, že z tohto projektu nám nemôžu poslať semienka takejto rastlinky. Ale ak máš niekoho v zámorí, tak za $40 si bude môcť túto kvetinu vypestovať.

AstroGardening – Designing for Life on Mars

Keď sme už pri tých rastlinkách, táto kampaň zbiera peniaze na výstavu Marťanskej záhrady v Londýne. Teda ako by mohlo vyzerať pestovanie na Marse, čo všetko k tomu treba. Skleník, hnojivo, zavlažovanie, roboty, čo sa o to všetko budú starať,… A napríklad za £20 (£2) dostaneš tričko.

A Distant Shot

Krátky film o tom, ako jeden okamih môže ovplyvniť život človeka, rodinu, či celú krajinu. Tento snímok bude z pohľadu Československého bežca v deň jeho najdôležitejšieho závodu (v roku 1958). Mal by sa natáčať v Prahe, v Štúdiu Barrandov. A keď chceš pomôcť a nie si náročný, tak za $5 si na teba autori filmu pripijú, v češtine.

Pridaj komentár