IndieKicks #39: špióni, gamerky, linux a chľast

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Webseriálov nikdy nie je dosť, tak prečo nie rovno jeden superšpionážny, ktorý si už môžeš pozrieť a prispieť na nové epizódy. Náročnejší sa môžu pripraviť na dokumenty o ženách gamerkách alebo o Linuxe. A popritom si robiť drinky pomocou smartphone.

“Adventures Of Superseven”

Čo spraví kaskadér a choreograf, keď skončí na vozíčku? No napríklad si uvedomí, že vie napísať scenár, režírovať a pod. A rovno sa pustí do natáčania webseriálu o maskovanom špiónovi Superseven. Zatiaľ je natočených 29 epizód, chystajú sa ďalšie a tie môžeš podporiť aj ty. Ale o čom vlastne je? Je to pocta špiónážnym filmom a seriálom zo šesťdesiatok a sedemdesiatok, podaná vo forme komédie. Ak máš rád chlapov v trikote so slipami navrchu a femme fatale, tak napríklad za $35 budeš uvedený v 2 epizódach ako contributing producer.

GTFO: A Film About Women in Gaming

Od komédie na trošku vážnejšiu tému. GTFO je dokument o ženách v hernom svete, rozoberá všadeprítomný sexizmus a pre tých, ktorí si ho ešte nevšimli, naň upozorňuje. Autorka už má natočené hodiny materiálu s hráčmi, bloggermi, študentami, vývojármi a inými odborníkmi. Teraz ešte potrebuje financie na postprodukciu, licencie na záznamy z videohier, niečo na propagáciu a preplatenie nákladov na natáčanie. Za 10-dolárovú podporu okrem dobrého pocitu dostaneš aj možnosť stiahnuť si kompletný projekt, približne v marci 2014.

Linux: Where it came from, where it is, and where it’s going

Jeden dokument sa snaží niečo zmeniť, druhý bude o niečom, čo zmenilo svet, teda aspoň ten počítačový. Brian Thomason je človek, ktorý posledné desaťročie pracoval vo firmách vyvíjajúcich alebo aspoň vyvíjajúcich na Linuxe. Rozhodol sa vytvoriť dokument o tom, odkiaľ sa vzal, kde je a kam smeruje. V pláne má natočiť interview s rôznymi ľuďmi spojenými s týmto fenoménom, a to všetko do konca tohto roka. Či dostane túto šancu, uvidíme o mesiac na konci kampane. Za malý príspevok vo výške $10 si výsledok budeš môcť stiahnuť už v decembri.

The Barman

K pozeraniu všetkých tých seriálov a dokumentov sa hodí napríklad dobrý drink. A kvôli niečomu takému nemusíš opúšťať pohodlie domova, môžeš si ho namiešať sám. Stačí ti k tomu zariadenie The Barman, mobilný telefón ( s Androidom či iOS) a samozrejme ingrediencie. V mobile si vyberieš nápoj z ponuky, cez bluetooth pošleš údaje do tajomnej krabičky s displejom. Potom už len čítaš, čo máš nalievať do pohára, pričom ťa červené svetlo upozorní, kedy máš prestať, vybrať ďalšiu prísadu a pokračovať. Jednoduché, nie? A keby si nejaký nápoj nenašiel, tak môžeš vytvoriť vlastnú kombináciu a zdieľať so známymi. Čo k tomu ešte chýba? Samotné zariadenie, to bude hotové v septembri a stojí $49 (+$20).

Pridaj komentár