IndieKicks #40: Šteklivá lampa a iné svetielkujúce technologické zázraky

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Čistý technologický výber a takmer monotematický, samé svetielka, farby, blikanie, notifikácie. Podsvietenie monitora, ktoré je lacnejšie ako nový TV a šikovnejšie. Lampička s osobnosťou, podporou Arduina a nespočetnými možnosťami využitia, podobne ako svetielkujúci programovateľný pásik. Keďže všetko je na elektrinu, treba to niečím napájať, čo tak záložnou batériou s 18 000 mAh výdržou?

Lightpack — ambient backlight for your displays

Prvou z farebných svetelných hračiek je Lightpack na podsvietenie displeja. Toto sme už mohli vidieť pri rôznych televízoroch, takže žiadna novinka to nie je. Iba ak v otvorenosti, cene a v tom, že si nemusíš kupovať celý televízor, ale stačí ti malé zariadenie s LEDkami prilepiť na zadnú stranu monitora, zapojiť do USB a si ready to shine. Ako open hardware si môžeš nájsť schémy a všetko si poskladať sám (ako už stovky, tisícky ľudí), alebo zvoliť jednoduchšiu možnosť a kúpiť si to na Kickstarteri. Ďalšia super vec na otvorenosti je aj softvérová časť, čiže si môžeš aj sám upraviť, naprogramovať, čo ti napadne (a čo zvládaš). Program momentálne dokáže počítať priemernú farbu z obrazu a podľa toho podsvietiť displej, pomocou pluginov zobraziť napr. notifikácie z gmailu, a časom aj ovládanie mobilom. Toto všetko môže byť tvoje za $80 (+$10) a to už v auguste.

BlinkyTape: The LED Strip Reinvented

Možno trošku univerzálnejšie využitie má metrový pás so 60 autonómnymi LEDkami.  Využitie je obmedzené len tvojou fantáziou. Rôzne svetelné efekty, kreslenie svetlom, lightshow… to všetko a aj viac zvládne bez problémov. Pás nemá len pixely, ale aj vlastný procesor, ktorý môžeš naprogramovať pripojením cez USB. Samozrejme, všetko je to open source, open hardware. Ak sa chceš naučiť programovať Arduino stuff, aj toto je možnosť. Takže 60 RGB pixelov rozprestrených na metrovom vodeodolnom páse za $60 (+$15), take it or leave it.

Clyde: An Expressive Lamp for Creative Homes

Prítulná päťnohá lampička s dvomi svetlami, kompatibilitou s Arduinom, a zopár senzormi. Jedno svetlo približne odpovedá 40W žiarovke a druhé slabšie RGB, ambientné. Pekná hračka pre geekov, čo si chcú programovať lampičku, učiť sa pracovať s Arduinom, vylepšovať, vymýšľať. Alebo pre niekoho, kto chce mať cool lampičku na stole, prípadne niekde inde. Menej náročným postačí set za $60 (+$20), ale keď pridáš ešte $20, dostaneš komplet sadu so 4 modulmi osobnosti (“Touchy-Feely”, “Afraid of the Dark”, “Loudmouth”, and “Multiple Personalities”).

Limeade Blast 18,000mAh Ultra-High Capacity Battery Pack

A na záver, nie tak niečo svetielkujúce, ale aspoň so 4 LEDkami signalizujúcimi úroveň nabitia batérie. Povieš si, na čo je taká 18 Ah batéria? Napríklad ak ideš do terénu, potrebuješ GPS, potrebuješ energiu a dlhšie budeš mimo zásuvky. Tvoj mobil je nenažraný a potrebuješ ho často nabíjať. Prípadne chceš hrať Ingress dlhšie ako 2h bez výmeny batérie. Výhodou sú 2 USB výstupy, z čoho jeden je 2.1A a mal by bez problémov zvládnuť nabíjať mobil aj pri plnom zaťažení. Keby si nepotreboval až 18 Ah zálohu za $89 (+$35), môžeš si vybrať 15 600 mAh alebo 13 000mAh za $49 (+$35). Pozitívne je ešte, že netreba čakať dlho, v júni/júli by sa mali rozosielať odmeny.

Pridaj komentár