IndieKicks #41: Kickstarterovská filmová nádielka obsahuje Sheldona

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Menšia sci-fi nádielka filmov, prípadne nejaký webseriál alebo dokument o tom, ako Zelda mohla niekomu zmeniť život k lepšiemu.

Iron Sky The Coming Race

Iron Sky – pre niektorých geniálny film, pre niektorých úplná hovadina. Či patríš do jednej alebo do druhej skupiny, prípadne niekam úplne inam, vedz, že sa chystá pokračovanie a bude sa volať Iron Sky The Coming Race. Produkcia prvého filmu stála $10 mil. dolárov, na tento by chceli získať $15 mil. Ale ako, keď kampaň je “len” na $150 000? Cieľom tejto kampane je rozbehnúť predprodukciu, dokončiť, vyšperkovať skript a pripraviť párminútové promo, ktoré pomôže zohnať ďalšie financie. A čo od IS2 čakať? Má byť temnejší, šialenejší, experimentálnejší a vraj najúžasnejší film dekády. No, to sa uvidí o pár rokov, promo má byť hotové na Cannes 2014 (máj) a natáčanie filmu by chceli začať v roku 2015.

WISH I WAS HERE

Od autora filmu Garden State prichádza/príde nový film. Aidan Bloom je herec, manžel, otec, ktorý vo veku 35 rokov stále hľadá, kým je. Popri tom ako ledva finančne prežíva, zvláda zabíjať voľný čas fantazírovaním o tom, ako je úžasný futuristický Space-Knight, ktorým chcel byť už ako malý chlapec. Keď sa snaží svojich synov učiť doma namiesto platenia súkromných škôl, dôjde k záveru, že tradičný prístup je nanič a začne ich pripravovať na život po svojom. Popritom o sebe zisťuje veci, o ktorých ani netušil. A podporením projektu môžeš získať napríklad scenár  ($10) ešte pred premiérou filmu, alebo taký soundtrack ($20), prípadne ešte niečo viac fancy. (A vo videu ↓ je Sheldon.)

Will You Bring “Nobility” to Life?

Nobility je sci-fi komediálna dráma, ktorá by sa ma mohla volať The Office in Space. Odohráva sa 700 rokov v budúcnosti, kedy pozemšťania kolonizovali naše rameno Galaxie a Zem je hlavnou planétou ľudstva. Príbeh je o lodi C.A.S. Nobility – najlepšej, najsilnejšej, najúžasnejšej lodi ľudstva a jej posádke, ktorá je všetko, len nie nóbl. Loď vyzerá pekne, ale bez hercov sa webseriál nepohne, preto by sa jednej z rolí mala zhostiť Claudia Christian. Zatiaľ to nevyzerá práve najlepšie s financiami, tak šup, aspoň tých $25 za download DVDčka, soundtrack, meno v titulkoch a ďalšie drobnosti.

 

Hereafter – A Supernatural Sci-Fi Thriller

Kampaň na dokončenie sci-fi thrilleru s drobným rozpočtom, len £4000. Film má byť zároveň aj pilot budúceho seriálu, samozrejme, ak bude mať úspech. Uvidíme tu napríklad Anthonyho Heada (Buffy, Repo The Genetic Opera), ktorý dal šancu novému režisérovi a nezobral svoj bežný honorár, lebo sa mu páčil scenár. Príjemné je, že už za £5 dostaneš link na stiahnutie filmu, čiže ho uvidíš medzi prvými, a to už v júni. A keby sa chystáš do Londýna, zober lístok za £10 na premiéru so štábom a hercami.

It’s Dangerous To Go Alone…The Movie

Dokument o tom, ako hra Legend of Zelda a celý jej franchise zmenili životy ľudí, ako ich inšpirovali. S dokumentom bude dostupná aj interaktívna verzia, kde v adventúre budeš odhaľovať kúsky filmu, rôzne bonusové materiály a zábery z natáčania. Za $15 dostaneš link na stiahnutie filmu niekedy v decembri.

Pridaj komentár