IndieKicks #42: LEGO film, inteligentná váha a kniha pre deti aj rodičov

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Ako to krásne vyšlo, pár dní po uterákovom dni som sa dopracoval k číslu 42, to nebude náhoda! Síce neponúknem žiadne projekty na uteráky, stopovanie, či cestovanie vesmírom, ale aj tak si myslím, že sú zaujímavé.

DOGONAUTS – Enemy Line

3D stopmotion krátky film? Prečo nie, všetky zábery sú už nafotené, teraz prichádza čas na postprodukciu, efekty, prevod do 3D a hudbu. Príbeh je o 2 vojakoch znepriatelených rás, ktorí stroskotajú počas boja na púštnej planéte. Príbeh nápadne pripomína film Enemy Mine, snáď to nebude len prerábka a film prinesie niečo nové. Tvorcovia nie sú žiadni amatéri, už majú za sebou film Gerald’s Last Day, ktorý vyhral zopár ocenení z festivalov a za $8 si ho môžeš stiahnuť. Ale pre prípad, že chceš vidieť pripravovaný film, tak stačí prihodiť o $2 viac a v júli dostaneš link na stiahnutie.

Melting Point – A Stop-Motion Short Film

Keď som už pri stopmotion, dám ešte jeden LEGO film. 30-minútová snímka, ktorá je ešte len v začiatočnej fáze. Bude to akčná komédia o policajtovi, ktorý musí bojovať proti zloduchovi snažiacemu sa roztopiť celý plastový svet. Projekt nie je nijak moc finančne náročný, väčšina financií pôjde na nákup lega, keďže z niečoho treba postaviť veľké mesto a autor nechce používať 3D efekty, všetko musí byť skutočné. Taktiež nie je žiaden amatér, od roku 2005 natočil 25 Brickfilmov. Jeho film Zombie: Genesis vyhral cenu Avant-Garde na BricksInMotion.com v roku 2010. Nový film bude dokončený asi v máji 2014 a za $10 môže byť jedna digitálna kópia tvoja.

Smart Food Scale: Less about WEIGHT, more about YOU.

Zaujímavá váha, ktorá neslúži len na odváženie surovín a rôznych prísad do jedla, ale aj spočíta nutričnú hodnotu použitého jedla. Stačí si zvoliť, čo vážiš a hneď máš prehľad koľko, čoho, ako často ješ. Síce je zatiaľ len pre iOS, ale možno, ak sa vyzbiera dosť financií, tak pripravia API pre Android a možno aj aplikáciu. Čiže v prípade, že nemáš v kuchyni váhu a plánuješ si doma kuchtiť, stačí zaplatiť $79 (+$15) a počkať do novembra.

The Bear – A First Time Parent’s Continuing Journey

The Bear, druhý diel knihy ako pre rodičov, tak pre deti. Deti zaujmú pekné pestré kresby a rodičov, prarodičov, tety, súrodencov a všetkých pobavia krátke básničky, či anekdoty zo života a z výchovy detí. Knihu napísal Ryan Sohmer, má na svedomí komiks Looking For Group a na kresby si našiel Becky Dreinstadt, ktorá vtipné hlášky dokresľuje milými zvieratkami. Ak si sa dostal k tomu, že máš potomka a chceš ho na chvíľu zabaviť a seba pritom pobaviť, 52 farebných obrázkov v jednej knihe ťa vyjde na $30 (+$20). Prípadne si pozri na webe, aké ilustrácie máš očakávať.

Pridaj komentár