IndieKicks #43: Pomôžme Turecku v boji za demokraciu!

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Dnes trochu neštandardné tipy, ako obsahom, tak aj počtom, 3 plus 3 bonusy. Najskôr na vážnu tému, akou je demokracia v Turecku. Potom sa však odpútame od Zeme a pôjdeme ešte o niečo ďalej ako projekt SkyCube. Vzápätí sa môžete tešiť na nasledovníka Neverhoodu, posledný diel komiksu, deskovku o budovaní antiutópie a malý študentský filmík, samozrejme sci-fi.

1) Full Page Ad for Turkish Democracy in Action

Ak nežiješ v klietke bez internetu, určite si v poslednom týždni už začul niečo o Turecku. Že sa tam niečo deje. Prebiehajú tam protesty, ide o slobodu, demokraciu. Nebudem to rozoberať, informácie môžeš nájsť napríklad na youtube, alebo v zopár článkoch. Cieľom tejto kampane je vyzbieranie dostatku peňazí na uverejnenie správy, teda reklamy v New York Times, nech viac ľudí vie o tom, čo sa deje.  Navyše môžeš zahlasovať, ako má tá stránka vyzerať. Na výber je viac verzií.

2) ARKYD: A Space Telescope for Everyone

Áno, meno sa veľmi podobá na Arakyd Industries (výrobca droidov v Star Wars) a naozaj to bola inšpirácia, z ktorej vzniklo Arkyd Astronautics. Ale poďme k tomu, o čom tento projekt je. Ide o menší vesmírny teleskop, ktorý je určený pre jednotlivcov a školy. Financie na takýto projekt by sa dali získať aj inak a možno aj ľahšie ako cez Kickstarter. Ale Arkyd to robí pre nás, pre všetkých, nechcú, aby boli teleskopy pod kontrolou NASA, ESA a pod.

Takže čo nám vlastne ponúkajú? Taká lacnejšia možnosť je za $25, pošleš im fotku (digitálnu) a potom ti ju vyfotia aj na orbite, čiže môžeš mať fotku svojej fotky z orbitu a so Zemou na pozadí, cool, nie? A ako to spravia? Teleskop je proste narcis, nielen, že má hlavnú optiku, kameru a všetko, čo má mať, ale ešte má extra kameru, aby sa mohol odfotiť a posielať fotky “seba”. Ak to nie je dosť, samozrejme, že sú tu ešte drahšie chuťovky. Za $200 si môžeš vybrať objekt a oni spravia snímok tohto kúsku oblohy, budeš mať vlastnú vesmírnu fotografiu napr. nejakej hmloviny, či galaxie. K tomu ešte dostaneš ročné členské do Planetary Society. Prípadne môžeš darovať “svoj čas na teleskope” nejakej škole.

3) Armikrog.

Pencil Test Studios chystá novú hru – adventúru z plastelíny. Spolupracujú s Dougom TenNapelom, ktorý sa podieľal na tvorbe Neverhoodu. Vďaka nemu môžeme očakávať podivné a roztomilé postavy, jedinečné svety, pôsobivý príbeh, hlavolamy, úžasnú animáciu a tony plastelíny. Hudby sa zhostí Terry S. Taylor, autor hudby k Neverhoodu. Kvôli právam nemôžu z hry spraviť pokračovanie Neverhoodu, ale nájdeme tam veľa podobností. Armikrog neoznačujú “spirituálnym nástupcom” len tak zo srandy. Do predprodukcie sa už investovalo $100 000, teraz to ešte potrebujú doplniť do jedného milióna. K dispozícii je ešte zo 3-4 tisíc (z 10) early bird ponúk po $20 za digitálny download. Prípadne za viac dostaneš viac, napríklad za $45 je to aj so soundtrackom.

BONUSY

1) Carbon Grey: The Final Chapter

Po jedenástich rokoch sa séria komiksových kníh blíži k poslednej kapitole. Carbon Grey je o ľudskej kreatívnej či deštruktívnej stránke. Rozpráva príbeh dvojičiek MathildeGiselle Grey, pochádzajúcich zo vznešenej rodiny, ktorej úlohou je ochraňovať cisára strednej Európy. Po jeho vražde sa odhalí rozsiahla konšpirácia sústredená okolo starého proroctva. Prvú časť si môžeš stiahnuť zdarma a výtlačky všetkých (3) dielov dostaneš za $50 (+$15).

2) Euphoria: Build a Better Dystopia

Vybuduj si antiutópiu podľa svojich predstáv. Tvojou úlohou je postaviť na nohy svet zničený apokalypsou a nezáleží, čo to bude stáť. Vybuduj si mesto, rozšír svoj vládu, získaj lojálnosť. Hra je pre 2 až 6 hráčov s dĺžkou od 45 minút do hodiny a pol. Základom je hádzanie kockami, ktoré predstavujú robotníkov a ich schopnosti. Hra má hŕbu kociek, hromadu markerov, žetónikov a buttoníkov. Čiže to nebude hra pre ľudí, čo nemajú radi veľa komponentov, ktoré by mohli postrácať. Ale ak k nim nepatríš, možno ti hra bude stáť za tých $49 (poštovné do EU je už v cene). Rozosielať by sa mala v decembri, čiže by to mohol byť pekný vianočný darček.

3) Shift 17

Sci-fi short od skupinky nadšených študentov. Film je o Alex, tínedžerke žijúcej na pustej planéte. Bola členkou 17. smeny na predsunutej základni. Izolovaná od zbytku sveta bojuje s údržbou komplexu, až jedného dňa konečne dorazí návšteva. Je to mini projekt s cieľom £250, už získali cez £500, ktoré využijú na materiály na výrobu rekvizít a kostýmov. Pomôcť môže trebárs už £5, za ktoré dostaneš svoje meno do titulkov, prípadne za £15 (+£4) dostaneš DVD a vďaka stretched goal aj CD so soundtrackom. A ak sa na to cítiš, za £100 sa staneš Executive Producerom. Film by mal byť hotový v marci 2014.

Pridaj komentár