IndieKicks #44: Korporátni astronauti, domáci enviro-merač a inteligentný teplomer

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Okrem crowdfundingu existuje aj crowdsourcing a môže sa stať, že sa crowdfunduje projekt, ktorý bude slúžiť na crowdsourcing. Napríklad na získavanie informácií o ovzduší a prostredí alebo informácie o zdravotnom stave ľudí v nejakej oblasti. Samozrejme sa bude musieť nájsť dosť ľudí, aby to fungovalo. Ale začnem niečím iným, pilotom sci-fi seriálu a zakončíme to drobnosťou pre trekkies.

1) OutSpaced – Pilot

Predstav si svet, v ktorom celú galaxiu ovládajú spoločnosti (nie že by to bolo ďaleko od súčasnosti…). Ale toto je premisa sci-fi komediálneho webseriálu. Príbeh sa točí okolo dvoch astronautov pracujúcich pre súperiace korporácie, ktorým sa prekrížia cesty v rôznych zábavných situáciách. No nepôjde len o zábavu, sci-fi je v podstate len spôsob, ako rozobrať politické, ekonomické, morálne a sociálne otázky. Kampaň je tesne pred koncom, ale už vyzbierala potrebné minimum, takže sa v decembri môžeme tešiť na nový sci-fi pilot. Ale ak chceš prispieť, nehanbi sa, napríklad za $10 dostaneš soundtrack z pilotu, prípadne za $25 pilot v HD rozlíšení.

2) The Smart Citizen Kit: Crowdsourced Environmental Monitoring

Čo by sa stalo, keby mal každý prístup k vlastnej mini meteo stanici a svoje zozbierané údaje zdieľal po sieti? To uvidíme po ukončení tohto projektu na jeseň tohto roka. Za $155 (+$35) dostaneš zložený prístroj, za $105 (+$35) súčiastky a poskladať si to môžeš sám. Táto mašinka je kompatibilná s Arduinom (to len taký technický detail) a sleduje znečistenie vzduchu (množstvo oxidu uhoľnatého a oxidu dusičitého), teplotu, intenzitu svetla, hluk a vlhkosť. To všetko zaznamenáva a cez Wi-Fi odosiela ďalej. Namerané hodnoty si po synchronizácii môžeš pozrieť na webe (zatiaľ testovacia verzia so živými dátami). Vyvíja sa aj mobilná aplikácia a všetko je to open source, takže sa môžeš vo vývoja zapojiť aj ty.

3) Kinsa Smart Thermometer: Know More. Keep Your Family Healthier.

Inteligentný teplomer do každej domácnosti. Stačí zasunúť do mobilu (zatiaľ iPhone, v blízkej budúcnosti aj Android) a zmerať teplotu. V aplikácii si k teplote vyberieš symptómy a môžeš odhadnúť, čo dotyčnému asi je. So zapojením sociálneho aspektu a “zdieľaním choroby” -áno, znie to creepy- by si hneď videl(a), v ktorej oblasti sa rozširuje nejaká nákaza a mohol(mohla) by si sa jej vyhnúť. Lepšie to uvidíš vo videu. A cena je vcelku pozitívna, jeden teplomer za $25 (+$16) alebo 2 kusy za $50 (+$16).

BONUS

4) WARP DRIVE

Ako fanúšika Star Treku ma samozrejme zaujal tento projekt. Prog rockový album, ktorý má byť oslavou Star Trek TNG. Skladby o jednotlivých členoch posádky, napríklad aj o doktorke Crusherovej. Ak sa ti páči ukážka, porozmýšľaj o podpore tohto projektu. Za $10 dostaneš celý album v digitálnej podobe.

Pridaj komentár