IndieKicks #45: Komiksovo-tardisový Kickstarter

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Viac komiksové zameranie, 2 fanfilmy zo sveta Marvelu a DC, každý svet separátne. Ale nezabudol som ani na blížiace sa výročie Doctora Who, hlavne naň nezabudli tvorcovia vesmírneho projektu. A ako bonus ešte originálny komiks o superhrdinovi, ktorý príchodom na Zem zabije zopár miliónov ľudí.

1) Caged – A Marvel Universe Short.

Krátky fanfilm z Marvelovského vesmíru, ktorý rozpovie príbeh toho, ako sa Luke Cage dostal na slobodu. Sneaky Zebra má už zopár krátkych počinov za sebou, rôzne skeče a  videá na YouTube. Tento short chcú natočiť s pravým Marvelovským feelingom, správne osvetlenie, lokácie, kvalitná kamera… Na to všetko potrebujú peniaze. Hlavne na to, aby v Británii našli alebo vytvorili fake americké vezenie. Je to malý projekt, 3 128 libier už vyzbierali, takže sa môžeme tešiť na krátky fanfilm. Ale to neznamená, že nemôžeš prispieť, za £10 dostaneš svoje meno do titulkov a za £25 aj soundtrack na stiahnutie.

2) We’re putting a TARDIS into orbit – Really!

Blíži sa 50. výročie seriálu Doctor Who, tak by to chcelo nejak osláviť. A čo je viac cool ako poslať TARDIS do vesmíru? Teda TARDIS mini satelit, ktorý vynesie do nízkeho orbitu komerčná raketa. Vďaka magnetickým motorom, wibbly-wobbly, solárnym panelom a technobabble by mal satelit ostať na orbite prakticky navždy. Takže možno jedného dňa sa astronauti na ISS pozrú z okna a uvidia tam poletovať TARDIS, whoo, cool. Popritom bude satelit snímať fotky kamerou, ktoré budú dostupné na stránkach projektu. A to stále nie je všetko, na orbite bude obiehať aj SSD disk údajmi o ľuďoch, čo tento projekt podporili, meno, prípadne nejaká osobná správa alebo dokonca fotka. Cieľom je vyzbierať $33 000, toľko treba na kúpenie “lístku” pre malý satelit na orbite. Ale ak by sa vyzbieralo $382 000, tak by na orbite mohla obiehať TARDIS v životnej veľkosti. Tak šup, aspoň tých $15, za ktoré bude tvoje meno obiehať okolo Zeme.

3) The Dweller of the Depths (An Aquaman Film)

A opať sa vrátim k fanfilmu. Krátky film, tentokrát z DC univerza o jednom z najviac cool hrdinov – Aquamanovi. Well, možno nie je až tak super, ale zaslúžil by si aspoň krátky film, nech si z neho všetci nerobia stále srandu. Ak si myslíš, že si zaslúži, aby sa ľudia dozvedeli, aký v skutočnosti je, skús podporiť tento projekt. Napríklad za $10 bude tvoje meno v titulkoch a budeš si môcť film aj stiahnuť, ale ak si jeho megafan, tak za $250 dostaneš podpísané DVDčko, kópiu scenáru a rôzne bonusy (ale len ak si z US).

BONUS

Earthruler

Keď som sa už rozbehol s komiksovinami, tu je jeden pôvodný komiks so zrelým pohľadom na superhrdinu. Hlavnou postavou je Rykaal, ktorý je vojnovým zločincom, ale na pre iných bojovníkom za slobodu. Je vyhnaný zo systému a prichádza na Zem s veľkým bum, spôsobí smrť miliónov a nesmierne škody. Ako odčiní napáchané škody a ako sa stane hrdinom, sa dozvieme v komikse. Ukážky nájdeš na facebookovej stránke. Podpísanú kópiu komiksu získaš za $10 (+$4) približne v októbri.

Pridaj komentár