IndieKicks #46: Podporte kultúru na Kickstarteri!

In Crowdfunding, Filmy, Hudba, IndieKicks, Webseriály by R@100Leave a Comment

Dnes to nebudú žiadne gadgety, ale trošku kultúry. Ak sa tak dá nazvať webseriál o superhrdinoch, dokument a oslobodzovaní Líbye a sfilmovanie románu od Philipa K. Dicka. Na záver ešte pridám tvrdší hudobný bonus v podobe tour kapely ReVamp.

1) The Rising Web Series

Webseriál o piatich vyvolených, u ktorých sa prejavuje “Svetlo” ako superschopnosť, u každého z nich iná. Ich úlohou je bojovať proti silám zla a prisluhovačom temnoty. Pôjde o kombináciu komédie a rýchlej akcie v desiatich epizódach za sezónu, zatiaľ sa plánuje len jedna. A epizóda bude mať okolo 9 minút. Ak by si to chcel podporiť a uspokojí ťa tvoje meno v titulkoch, stačí prihodiť $5, prípadne za $10 dostaneš aj HD download.

2) First to Fall- Feature Length Documentary Film

Dokumentárny film o dvoch líbyjských povstalcoch, ktorí sa vzdali svojho pohodlného života v Kanade a vydali sa do svojej rodnej zeme, aby ju oslobodili od Kaddáfího tyranie. Po začatí Líbyjskej revolúcie stretla Rachel Beth Anderson za hranicami Egypta Tareka a Hamida, odkiaľ ich sledovala cez dočasné útočiská až na vojnový front. Pritom sa snažila pochopiť, čo ich viedlo k zapojeniu sa do bojov a ako ich táto vojna zmenila. Fázu natáčania, získavania financií a strihania má za sebou, teraz už potrebuje peniaze len na dokončenie a prípravu finálneho zostrihu pre filmový festival. Film by mal byť dokončený v apríli 2014 a podpísané DVD, vystrihnuté scény a rôzne ďalšie materiály môžeš mať za $50 (+$10).

3) RADIO FREE ALBEMUTH Theatrical Release

Už je to nejaký ten rok-dva, čo toto filmové spracovanie knihy od P. K. Dicka obehlo festivaly a získalo rôzne ocenenia. Teraz chcú tento film konečne dostať do kín alebo nejakým spôsobom k širšej verejnosti. Aby si vedel, čo môžeš od toho čakať, na YouTube si pozri exkluzívnu ukážku z filmu. Máš rád Dickoviny a máš radosť, keď natočia niečo podľa jeho predlohy? Prihoď napríklad $25 za digitálny download a máš ho niekedy v októbri 2013.

BONUS

ReVamp Tour 2013/2014

Hudobné projekty zvyčajne nevyhľadávam, ale toto mi padlo do očí. Zoskupenie ReVamp so speváčkou Floor Jansen (After Forever, Nightwish, pár skladieb v Ayreon) sa chystá na tour po Európe. Len nikde nemajú zoznam miest, ktoré by chceli navštíviť, takže ak nie si pripravený cestovať 500 km, na rôzne odmeny odovzdané na mieste, backstage prístup a neviem-čo-všetko môžeš zabudnúť alebo dúfať, že prídu bližšie. No napríklad taký autogram dostaneš za $10 a za ďalších $5 ti ho pošlú, prípadne za $20 si budeš môcť stiahnuť najnovší album.

Pridaj komentár