IndieKicks #47: Budúcnosť v rukách teenagerov, lesbičky, vražedný robot a Kremeľ

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Hoci je práve Festival Fantazie v plnom prúde, nezabudol som na vás, čo tam nie ste a tu sú 3 kickstarteroviny, všetky podobné tým, že sú filmové alebo seriálové. Ale nech to nie je také monotónne, ako bonus tu je stolová hra Kremeľ.

1) 2101 Feature Film

Dvaja filmári s nejakými skúsenosťami s natáčaním kratších filmov si chcú skúsiť natočiť nízkonákladový scifi film. Bude o troch teenageroch, ktorí pri prechádzke opusteným skladiskom nájdu zariadenie obsahujúce informácie o budúcnosti. Popri snahe zistiť, ako funguje, ho musia zároveň ochrániť, aby sa nedostalo do nesprávnych rúk. Tento projekt je naozaj nízkonákladový, s hranicou na $1 000, natáčať sa bude 12 dní v auguste a hotový by mal byť v apríli 2014. Za $10 dostaneš svoje meno do titulkov a za $50 DVD (ale len v US).

2) INTO GIRLS WEBSERIES

Kampaň na podporu druhej sezóny webseriálu Into Girls, ktorý sa vo forme krátkych príbehov snažia zmeniť spôsob, akým médiá vykresľujú lesbičky. Na natočenie pokračovania potrebujú nové vybavenie. A keď sa im to podarí, už v júli by sa mali objaviť prvé epizódy. Ako odmenu za podporu môžeš dostať oficiálnu nálepku ($25), prípadne pomenujú podľa teba postavu ($50), alebo ti za $8 poďakujú na facebooku.

3) GOLIATH – A Robot Prison Sci-Fi Thriller

Goliath je robot, ktorý stráži väzenie plné nebezpečných kriminálnikov. Je naprogramovaný na udržiavanie poriadku – aj za použitia smrtiacej sily. Keď sa reportérka príde pozrieť, ako sa mu darí, ako úžasne to funguje, niečo sa stane a robot sa pomätie, začne zabíjať bez ohľadu na to, či človek niečo spáchal alebo nie. Väzni sa musia zjednotiť, aby premohli tento vražedný stroj. Z kampane sa zafinancujú špeciálne efekty, teda hlavne samotný Goliath. Vytvorí sa jeden krátky film a 2 webizódy a ak sa vyzbiera viac ako stanovený základ, pridajú sa ďalšie epizódy. Hotové to bude v decembri a hi-res digitálnu kópiu môžeš mať za $10.

BONUS

KREMLIN

Kremeľ je hra od Fata Morgana z roku 1986, je o vraždení, podplácaní a inom spôsobe získavania moci v Komunistickej strane Sovietskeho zväzu, aby si sa dostal k moci. Nové vydanie bude v štýle propagandistických plagátov, s kvalitnými komponentami a bude obsahovať nové postavy. Vo verzii 1928 si zahráš napríklad za Stalina v Modernej verzii za Putina či Jelcina. Hra je pre 3 až 6 hráčov, hotová bude v januári 2014 a za $40 môže byť tvoja.

Pridaj komentár