IndieKicks #49: Je pokus o Google+ crowdfunding sci-fi?

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Krátkym filmom sa nedokážem vyhnúť, hlavne ak sú založené na sci-fi klasike, akou je Fahrenheit 451. Takisto aj pokračovania úspešných webseriálov sú fajn, aj keď s krkolomným názvom na 2 riadky. Ale nech je to o niečo pestrejšie, prinášam prvotinu crowdfundovania pomocou Google+, a na koniec energetický last minute projekt.

1) Fahrenheit 451: A Short Film

451 je krátky film podľa Sci-fi románu Raya Bradburyho – Fahrenheit 451. Dej je o požiarnikovi Montagovi v antiutopistickej budúcnosti, kde už nikto nečíta. Hoci bude väčšinu filmu tvoriť rozhovor 2 ľudí, treba nejaké financie na techniku a kostýmy, aby bol na úrovni. Hotový by mal byť v novembri 2013 a od $10 dostaneš svoje meno do titulkov a možnosť stiahnuť si výsledok. A vyššie odmeny sú s poštovným len do US.

2) UNTITLED WEB SERIES ABOUT A SPACE TRAVELER…SEASON 2

Už sme to tu raz mali a úspešne, teraz sa zbierajú peniaze na druhú sezónu Nepomenovaného webseriálu o cestovateľovi vesmírom, ktorý vie cestovať aj v čase. Čo nás v nej čaká? Ešte viac úžasnosti, nových 6 epizód, nová spoločníčka, nový zloduch a Robert Picardo (Star Trek: Voyager), ktorý bol nedávno v Prahe (WARP 03). Trailer nájdeš na trúbke. Už 1. augusta uvidíme prequel k druhej sérii a hádam už v novembri všetkých 6 epizód. V odmenách nájdeš napríklad stiahnutie rôznych audií a zvučky v mp3 formáte ($5), všetky nové epizódy v HD kvalite ($10), svoje meno v “Special Thanks” sekcii a podpísanú pohľadnicu samotným Inšpektorom Spacetime ($25) a oveľa viac za oveľa viac.

3) Lets make history!

A teraz niečo úplne iné a nové. Pokus o prvú kampaň vytvorenú na Google+, čiže žiadna platforma, nič extra na crowdfunding, len jeden post, ktorý sa zdieľa medzi ľudí. Ale nejde len o pokus, kampaň má reálny cieľ. Autorovým cieľom je vyzbierať aspoň $10 000 a za tieto peniaze sa 26. júla vydá do Pekingu, odkiaľ začne svoju trojročnú pešiu púť naprieč kontinentom až do Londýna. Všetko bude zaznamenávať a dávať na G+ a nakoniec vytvorí o svojej ceste dokument, ku ktorému dostaneš za $5 link na stiahnutie 7 dní skôr ako ktokoľvek ďalší. Či ide o podfuk alebo nie, to nechám, nech si každý rozmyslí sám, jedine čas ukáže, ako to dopadne.

LAST MINUTE

 SolePower: Power by Walking

Chodiť a tým si dobíjať mobil? Prečo nie, ak to naozaj funguje! Po 3 – 6 km máš dosť energie na nabitie priemernej batérie smartphone-u, takže ideálne spojenie pre hráčov Ingressu, musia pri tom chodiť a aj používať mobil. Nabíjanie chodením nie je žiadna novinka, ale tento systém je zabudovaný do vložky do topánky, čiže si môžeš zobrať svoje obľúbené tenisky a ísť, nemusíš si kupovať špeciálne. Cenovo ťa to vyjde na $120 (+$15), ale dostaneš k tomu ešte tričko a nálepku.

Pridaj komentár