IndieKicks #51: 3 krátke psycho filmy, ktoré budeš chcieť vidieť

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Dnes  som sa pozrel na 3 jemne psycho projekty vo forme krátkych filmov. A na záver mám pre vás trošku iný štýl financovania projektov. Má podobu mesačných poplatkov, samozrejme, stále s odmenami.

1) Alice: Otherlands

Po 2 dieloch počítačovej hry o Alici chce autor ukončiť trilógiu, ale teraz vo forme série krátkych animovaných príbehov. Nejde tak úplne o rozprávkovú Alicu, ale skôr o psycho až hororovú. V prvých 2 dieloch bojovala v jej fyzickom a mentálnom svete. V zakončení sa vydá do myslí iných ľudí a neobíde ani známych vynálezcov a autorov ako Jules Verne, Thomas Edison, Charles Darwin… Čím viac peňazí sa vyzbiera, tým viac myslí navštívi a my uvidíme, ako to vyzerá v ich hlavách. Keď im daruješ $25, dostaneš digitálnu kópiu a tvoje meno sa bude vynímať (medzi ostatnými 1000+) v titulkoch.

2) He Took His Skin Off For Me – a Practical SFX short film

Komu by nebola psycho Alica dosť, tak tu má krátky film, zachádzajúci ešte o stupeň ďalej. Je o chlapovi, ktorý sa zvliekol z kože kvôli svojej priateľke. Aj keď potom zistí, že to nebol práve najlepší nápad. Film je pre silnejšie povahy, je hraný a používajú sa praktické efekty (teda nie digitálne). Cieľom je , aby človek bez kože vyzeral čo najvernejšie bez všakovakého postprocessingu, takže maskéri budú mať čo robiť.  Za £15 bude stiahnuteľný výsledok, ale až po tom, ako obehne všetky festivaly, čiže v októbri 2014.

3) Shudder – short film

Do tretice ešte jeden short. Temný surrealistický príbeh z vojnového prostredia o skupine fotografov, ktorí sa snažia zachytiť najlepší záber. Za zvukov orchestru vybuchujúcich bômb a delostrelectva pobehujú po bojisku a zastavia sa len v momente, keď robia fotku – napríklad ich zomierajúceho spolufotografa. Cielom kampane je £4 000, z čoho časť pôjde aj na uveriteľné explózie, aby mal film správnu atmosféru, scény, kostýmy… Za £5 budeš v poďakovaní a za £25 dostaneš DVD, a to všetko v auguste 2014.

And now something slightly different

Subbable

Nie je to až tak odlišné, stále ide o crowdfunding, ale v trošku inej podobe. Nejde o jednorazovú podporu, ale o mesačné príspevky, ktorých výšku si sám nastavíš. Cieľom portálu Subbable je podporiť kreatívne Youtubeové kanály, ktoré majú problém vyžiť z reklamy (platí sa od počtu zhliadnutí), ale majú fanúšikov, ktorí sa zapájajú a sú ochotní ich aj takto podporiť.

A ako to funguje? Prihlásiš sa na stránku, vyberieš si projekt (momentálne tam je len Crash Course) a zvolíš si, koľko im chceš mesačne prispievať. Platby zabezpečuje Amazon. Sumu môžeš kedykoľvek zvýšiť alebo znížiť. A čo z toho subscription budeš mať? Postupne sa ti budú zbierať príspevky a keď dosiahneš nejakú sumu, môžeš si vybrať odmenu v hodnote, koľko si si nazbieral(a), teda skôr odovzdal(a). Ale ak sa ti nechce mesačne prispievať, fungujú aj jednorazové príspevky, podobne ako na Kickstarteri.

A čo tak z opačnej strany? Si kreatívny, robíš web videá, máš vlastný kanál? Tak na stránke klikni na Apply a možno práve ty si nájdeš svoje platiace publikum.

TEASER

Nabudúce si ukážeme 3 komiksové projekty a ty zatiaľ môžeš hádať, ktorý bude prvým z nich.

ikt51q

Pridaj komentár