IndieKicks #52: Kto chce skončiť na Marse s geniálnym odpadkovým košom Asimovom?

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Komiksov a webkomiksov je neúrekom a ťažko vybrať tie najlepšie. Tak som vybral aspoň pár, čo ma zaujalo. Jeden je úplne nový, ďalšie sú projekty na knižné vydanie webkomiksov. Na konci nájdeš ďalší spôsob, ako mesačne podporovať webové show.

1) Thoughtstronauts: a Science Fiction Comic Book

Thoughtstronauts je scifi komiks o vedkyni profesorke Pearlovej, bývajúcej na lodi, ktorú riadi čierna mačka Mica. Táto loď pristáva na planétach vytvorených z ľudských myslí. Každá z nich reprezentuje introspektívny problém, s ktorým sa človek musí vyrovnať a doslova bojovať so svojím strachom, lebo tieto problémy sú reprezentované vo forme zlých monštier.

Kampaň je určená na podporu vydania prvého dielu komiksu. V tejto časti Thoughtstronauti nasledujú Jacka, mladého muža v novom vzťahu. Nečakaný problém testuje jeho úprimnosť a Jack musí prehodnotiť svoju budúcnosť. Ako príbeh dopadne, to sa dozvieš za $5 v PDF verzii alebo od $15 (+ $5) vyššie vo fyzickej forme.

 

2) Widdershins: Vanishing Act

Widdershins je dobrodružný webkomiks o lovkyni odmien Harriet Barberovej. Odohráva sa Anglicku v 30. rokoch 19. storočia. Vanishing Act je tretia kapitola, v ktorej je Harriet povolaná nájsť zmiznutú asistentku kúzelníka. Počas pátrania sa stretáva so starými rivalmi, neznámym maskovaným mužom a mechanickými hrozbami.

V tlačenej verzii dostaneš 100 farebných strán veľkosti A5 za cenu £12 (+ £3). Za £3 budeš mať PDF so všetkými tromi príbehmi, prípadne si môžeš všetko prečítať na webe Widdershins comic úplne zadarmo.

3) Marooned – the Graphic Novel

Príbeh kapitána Johna, samoľúbeho vesmírneho pilota, ktorý stroskotá na Marse. So sebou má pomocného robota Asimova, automatizovaný odpadový kôš, z ktorého sa stal vtipný génius. John stretáva mimozemšťanov, potýka sa s rôznymi nástrahami, dostáva sa do vtipných situácií napríklad so zombie marťanmi a ich šialeným diktátorom, či najchytrejšími stvoreniami vo vermíre, ktoré sú zároveň veľmi nešikovné.

Komiks bol tvorený počas 5 rokov a knižná či PDF verzia bude obsahovať všetky kapitoly webkomiksu – 280 stránok, dokonca dostaneš aj “Making of Marooned” a ďalšie bonusové kresby v “Spare Parts” – 100 strán. To všetko za $15 (v PDF) alebo za $25 (+$26) v tlačenej podobe aj s podpisom autora.

 EXTRA: Zombie Orpheus

Minule som spomenul, že existuje niečo ako mesačný crowdfunding príspevok. Tak tu je ďalšia stránka, kde si môžeš zvoliť výšku mesačného poplatku, a tým podporiť niektorý (alebo skôr aktuálny) projekt, ktorý web zastrešuje. Vďaka ZO vnikli projekty ako JourneyQuest, AIDAN 5, Gamers: Dorkness Rising, Standard Action, Transolar Galactica a ďalšie.

Zombie Orpheus funguje trošku inak ako Subbable. Nevyberáš si, ktorú konkrétnu show/seriál chceš podporiť, môžeš si vybrať len z pár subscriptions – Free Member (staneš sa členom komunity), Subscriber [International–Digital Rewards] (budeš dostávať digitálne odmeny) a potom najdrahšia verzia Subscriber [International–Physical Rewards] $12,50 (alebo len US, kde dostaneš DVD a rôzne iné odmeny). Všetky peniaze idú na určitú fázu projektu, teraz prebieha Zombie Orpheus Phase II, ktorá je primárne na podporu tretej série JourneyQuest. A čím viac ľudí podporí fázu, tým viac cieľov sa odomkne pre všetkých.

TEASER

Budúci týždeň sa pozrieme na zopár hudobných projektov. Z jedného z nich pochádza tento obrázok.

ikt53

Pridaj komentár