IndieKicks #54: Technologické hračičky, zábavky a pimprlátka

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Sľuboval som tech projekty, ale začnem product designom, na výrobu ktorého určite treba použiť rôzne hi-tech zariadenia. Ale mám tu aj tech – vylepšené pimprlátko blink(1) a solárne plachty pre satelity CubeSat.

1) Lumi-Cord Burning Man Beta: Battery-Free EL Wire Alternative

Určite to nie je nič nevídané, rôznych fluorescentných vecí je hŕba. Ale Lumi-Cord má zopár výhod oproti iným materiálom. Je to plastový kábel s priemerom 1,75 mm, zdravotne nezávadný, tak si s ním môžeš robiť, čo ti napadne a tvojej kreativite sa medze nekladú. Aby si videl/a LC žiariť, stačí pár sekúnd na slnku, prípadne pár minút/hodín a môžeš si svietiť celú noc. Teda skôr vidieť, ako LC žiari. Toto je zatiaľ beta test, v blízkej budúcnosti sa počíta s rôznymi vylepšeniami materiálu, napríklad aj na 3D tlač.

2) blink(1) mk2, the USB RGB LED, improved

Toto je upgradeovaná verzia zariadenia blink(1), ktoré malo na Kickstarteri úspech a odvtedy sa ich predalo cez 7 tisíc. Na pripomenutie, ide o malé USB zariadenie s LED diódou, ktorá bliká/svieti podľa nastavenia notifikácií. Môže ťa upozorniť na nový mail, správu, časovač, čokoľvek. Nová verzia má označenie mk2, má lepšiu kompatibilitu, nový dizajn, 2 diódy, na každej strane jednu, a tým aj aktualizované možnosti nastavenia, napríklad cez IFTTT. A za koľko je takáto hračka? $30 (+ $15) single pack a o $20 drahšie dvojbalenie, v oboch prípadoch aj s 1,8m USB káblom.

3) LUNARSAIL: A Cubesat And Solar Sail To Orbit The Moon

Opäť tu mám vesmírne technológie. Solar Sail pre amatérske satelity CubeSat, vďaka ktorým by sa taká 30cm kocka mohla dostať až na orbit Mesiaca. LunarSail nepôjde k Mesiacu len tak, bude mať 5MPix kameru a celú svoju cestu bude môcť zaznamenávať. Celý vývoj satelitu bude prebiehať do konca roka a po rôznych testoch, úpravách a celom procese by sa mal dosať do finálnej fázy, finálneho testovania a prípravy na let v decembri 2016. Medzi odmeny za podporu projektu a výskumu vesmíru patrí napr. oficiálny certifikát za podporu a nálepka s logom misie LunarSail za $10.

LAST MINUTE: Chineasy: The easiest way to learn Chinese

Nauč sa čínsky rýchlo a ľahko pomocou tejto knihy. Nájdeš tu znaky prekreslené do ľahko zapamätateľných piktogramov. Kniha bude obsahovať vyše 300 slov. E-kniha stojí £10 a hotová bude v decembri 2013.

TEASER

Nabudúce sa pozriem nejaké hry, či to budú deskovky, mobilné, alebo desktopové, to sa nechaj prekvapiť.

ikt54q1

Pridaj komentár