IndieKicks #55: Tri stolové hry a jeden neuveriteľný bonus

In Crowdfunding, Hry, IndieKicks by R@100Leave a Comment

“Deskovkové” vydanie je tu, dokonca aj od českých autorov na startovači. Predstavíme si jednu taktickú hru na celý stôl, vojenské pexeso a virtuálny stôl pre pánov jaskyne a spoluhráčov.

1) Burning Suns

Toto je už druhý kickstarterovský pokus o Burning Suns. Prvýkrát nevyšlo asi o 15%, teraz to skúšajú s 2x vyššou métou a po pár dňoch sú už za polovicou. Ide o vesmírnu sci-fi taktickú stolovú hru pre dvoch až piatich hráčov. Každý hrá za jedno z 512 impérií, stretávajúcich sa v konflikte pri dobývaní galaxie, ktorá je pri každej hre iná. S takýmto výberom sa ti nestane, že by si dvakrát hral takú istú hru. K spríjemneniu hry pomôže aj milión (čítaj 105) lodičiek a komponentov, plus musíš počítať s prerekvizitou, ktorou je veľký stôl. Hrací čas mi príde celkom slušný – 40 minút na hráča (čo je menej ako StarCraft).

V základnom balení nájdeš 5 setov lodí, všetky Terranského typu, ale pri dosiahnutí stretched goals sa zakaždým jeden Terranský set vymení za iný (Templar, Cybor, Changeling, Guardian) alebo si môžeš rovno pri výbere odmeny vybrať, aký extra set chceš. Cena vzhľadom k hratelnosti a počtu komponentov je vcelku slušná – od £55.

2) Sniper: karetní desková hra

Startovač sa postupne rozbieha a môžeš tam nájsť aj doskovky. Hra nevyzerá nijak komplikovane, ide o niečo na štýl pexesa. Nezbieraš dvojice, ale odstreľuješ nepriateľských vojakov, za ktorých získavaš body. Vybrať si môžeš z niekoľkých národov: Rusi, Nemci, Briti, Japonci… Hra je od českých autorov, čo je asi jasné z toho, že projekt je na startovači.

Odmeny za podporu sú poňaté celkom vtipne, od úrovne Kapitán (200 Kč) dostaneš hru vytlačenú na tvrdom papieri, a po pri presiahnutí cieľovej sumy aj vyrazené. Ďalšie hodnosti sú MajorObersturmbannführer, a najvyššia Plukovník, pri ktorej ťa za 1939 Kč autori vezmú na výlet do pevnosti Králiky a celý deň ťa budú oslovovať “bratře Plukovníku”. A to sa vyplatí! Ale pozor, tieto odmeny sú len 2.

Splněno
19 000 Kč (109%)
17400 Kč požadováno
PODPOŘTE PROJEKT

3) Tabletop Connect – 3D Virtual Tabletop

Nie tak deskovka ako pomôcka na hranie RPGčiek pre tých, ktorí ich radi hrajú, ale ich partia sa už nedokáže poriadne dať dohromady a je rozlietaná po celom svete. Takýchto systémov je veľa, ale tento má naviac jednoduchú tvorbu terénu/dungeonu, plánovanie ťahov, viditeľnosť, dokonca aj hádzanie kockou (počítané simuláciou fyziky), tvorbu vlastných listov s charaktermi a má hádam všetko, čo pri stolovej RPG hre potrebuješ.

Cenovo toto rozhranie virtuálneho stolu nie je úplne lacné, ak sa chceš pripojiť k niekoho kampani, tak ti postačí hráčska verzia – $10, ale niekto musí byť PJ a ten bude potrebovať GM Edition za $35. Zatiaľ je hra stále vo vývoji a hotová by mala byť tak o rok.

BOOBS, teda BONUS: The Mother’s Milk Cookbook

Opäť taká pikoška z Kickstarteru. To pravé, čo každá dojčiaca matka potrebuje. Kuchárska kniha s receptami, ako využiť materské mlieko pri pečení/varení. Teda aspoň podľa názvu by kniha mala byť pre matky, ale z videa a photoshootu to vyzerá, že je to zamerané skôr na pánske publikum. Alebo žeby každá žena chcela mať kuchárku s obrázkami boobs, boobs and food, boobs? Každopádne, ak chceš tento photoboob, ehm, book, tak si vyber odmenu B Cup (alebo väčšiu), kde dostaneš za $25 (+ $10) ebook a vytlačený obrázok z knihy o rozmeroch 20×25 cm.

TEASER

Nabudúce si trošku zalietame.

ikt55q

Pridaj komentár