IndieKicks #57: 3 spôsoby, ako si zlepšiť život

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Dnes tu mám tri projekty na produkty, ktoré by mohli zlepšiť život ich vlastníkovi. Ak nie tak zlepšiť, tak aspoň uľahčiť alebo aspoň dodať informácie, ktoré sú prinajmenšom zaujímavé. Kto by nechcel vedieť, čo robí jeho telo, keď spí, alebo čo robí jeho mozog, keď vykonáva rôzne aktivity?

1) EMOTIV INSIGHT: Optimize your brain fitness & performance

Fascinuje ťa ľudský mozog? A čo tak tvoj? Čo tak sledovať jeho funkcie, teda aspoň nejaké vlny? Zachytávať ich, analyzovať a zobraziť v čitateľnej a pochopiteľnej podobe? To všetko ponúka tento projekt. “Čelenku” s futuristickým dizajnom a k tomu mobilnú aplikáciu, ktorá bude zaznamenávať aktivitu tvojho mozgu počas rôznych aktivít. A nakoniec nielen sledovať, čo robia mozgové vlny, ale pomocou nich a pohybmi hlavy ovládať rôzne aplikácie. Ešte treba dodať, že Emotiv nie je nováčikom v odbore a už má za sebou zopár úspešných rokov. Toto je krok k zlepšeniu dostupnosti týchto zariadení a k tomu so sexy dizajnom. Cenovo to môžeš mať od $229 (+ $30) za štandardnú edíciu, potom je tu ešte verzia pre vývojárov a výskumníkov o 100 a 200 dolárov drahšia.

2) Beddit – Automatic sleep and wellness tracker. Turn your bed into a smart bed.

Ďalším projektom na zlepšenie životosprávy je využitie technológií na sledovanie a následné zlepšenie spánkového režimu. Funguje to jednoducho, do postele pod plachtu si natiahneš tenký prúžok, ktorý bude zachytávať tvoj pulz, chrápanie, okolitý hluk a to, ako sa počas spánku prevaľuješ. Na základe tých údajov aplikácia pripojená k pásu zistí, v akej časti cyklu sa nachádzaš a potom ťa v ideálnej fáze zobudí. Výsledok toho by mal byť, že vstaneš oveľa živšie, akoby ťa budík zobudil len tak v nejakom presne stanovenom čase. Beddit sa plánuje predávať za $149, ale ak to stihneš ešte na indiegogo, tak to je za $99 (+ 10$). Ak si chceš skúsiť, ako to asi funguje, vyskúšaj apku Sleep as Android, ktorá robí skoro to isté, len bez sledovania pulzu a otrasy zachytáva priamo mobil.

3) Pressy – the Almighty Android Button!

A do tretice niečo pre vlastníkov Androidích smartphonov. Ako sa už vytrácajú hardvérové tlačítka z mobilov, tak občas človeku chýbajú. A Pressy je to, čo jedno také tlačítko vracia, ale nie len s jednou funkciu stlačenia. Môžeš si nastaviť vzor, akým ho stlačíš, akoby si vyťukával Morseovku a pre každú postupnosť stlačení si nastavíš akciu, napríklad zapnúť wifi, svetlo, spraviť fotku, spustiť aplikáciu, napísať sms, čokoľvek ti napadne a prípadne si prepojiť aj akcie s Taskerom. Ešte chýba informácia, ako to do mobilu dostaneš. Jednoducho, vložíš to do konektoru na slúchadlá a si pripravený/á. Teda… ešte si počkáš do marca 2014 a najskôr budeš musieť zaplatiť aspoň $17 (+ 5$) za basic Pressy alebo za $20 (+ 5$) dostaneš k tomu aj kľúčenku, nech Pressy nestratíš, ak používaš slúchadlá.

BONUS: SNAPSHOT

Práve ubiehajú posledné hodiny, kedy môžeš podporiť český krátky film. Pôjde o scifi/mystery/thriller odohrávajúci sa v Brne, kde Sára pátra po svojej stratenej kamarátke Petre. Snapshot chce zaujať diváka nielen príbehom, ale aj vizuálnymi efektami. V tíme majú vyštudovaných 3D grafikov, študentov audiovizuálnej tvorby a nadšencov filmovej tvorby. Podporiť ich môžeš napr. 100 Kč, za čo dostaneš link na stiahnutie filmu v HD, za 200 Kč dostaneš navyše svoje meno do titulkov a účasť na premiére, za 300 Kč DVD a vyššie sumy si môžeš nájsť na stránke projektu.

Splněno
24 401 Kč (128%)
19000 Kč požadováno
PODPOŘTE PROJEKT

TEASER

Nabudúce sa zmeriam na “Indie” časť názvu, a vyberiem všetky hlavné projekty z indiegogo.

ikt57q

Pridaj komentár