IndieKicks #58: 3 neuveriteľné vynálezy, ktoré boli doteraz iba scifi fantáziou

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Všetky projekty sú ako z nejakého scífka a nemôžem povedať, či to všetko naozaj funguje alebo nie. Ale budem sa tváriť, že verím všetkému, čo v popisoch a videách k nim tvrdia a vy si na to spravte vlastný názor.

1) Sprayable Energy

Číslom jedna je prípravok pre všetkých, ktorým často dochádza energia a nemajú moc v obľube kávu či energetické nápoje, prípadne potrebujú energiu rýchlejšie ako trvá vypitie niečoho s kofeínom. Toto je riešenie, stačí na seba streknúť trošku energetického spreju. Aktívnou látkou je kofeín a na tvoju pokožku sa dostane vďaka tyrozínu (aminokyselina, nič nebezpečné). Teraz už naozaj môžeš mať energiu zbalenú na cestu, v malom spreji, ktorý sa zmestí do vrecka a vystačí na viac ako 40 použití (pri 2 až 4 streknutiach na dávku). S cenou $45 (+ $15) za 4 flaštičky to je takmer ako sedem – osem korún ( 30 Euro centov) za instantne účinkujúci energy drink.

2) Liquid Sapphire – Scratch Resistant Touch Screens

Ďalšia užitočná vecička, hlavne pre tých, čo nemajú tendencie si svoj smartphone (alebo aj mobil, či čokoľvek s obrazovkou) rozmaznávať, nemajú ho v obale a skrátka im hrozí, že by sa mohla poškrabať obrazovka. Ide o tekutinu, ktorou ošetríš display alebo akúkoľvek inú plochu a už sa nemusíš báť, že by sa tam objavili škrabance. Aplikácia prebieha v pár krokoch, na plochu kvapneš 3 kvapky, dôkladne rozotrieš po celej ploche, 10 minút počkáš, plochu vyleštíš, a toto zopakuješ 3 krát, potom ešte 24 hodín udržuj plochu od možných škrabancov a si pripravený k nešetrnému zaobchádzaniu. Jedna ampulka stojí $25 s poštovným zdarma do celého sveta. Vďaka prekročeniu hranice $10 000 dostaneš s Liquid Sapphire aj handričkou na rozotrenie a na leštenie.

3) SIGMO – talk and understand in more than 25 languages!!

Babylonská rybička na krk alebo do ruky, aj tak by sa dala nazvať táto malá krabička. Cieľ zariadenia asi netreba vysvetľovať, skôr spôsob, akým má fungovať. Pomocou bluetooth si SIGMO spáruješ s mobilom a vyberieš si, z akého do akého jazyka sa bude prekladať. Momentálne potrebuješ aj pripojenie na internet, aby preklad fungoval, ale hlavným cieľom je spraviť offline slovník. Keď máš vybrané jazyky, môžeš začať. Stlačíš tlačidlo prvého jazyka, povieš frázu, a tá sa preloží do druhého jazyka. Po stlačení druhého môžeš povedať frázu v druhom jazyku a preloží sa do prvého. Proste easy. Jazykov, ktoré to prekladá je 25 a patria medzi ne napríklad 4 angličtiny (US, UK, AU, CA), 3 španielčiny, 2 francúzština, ale prekvapivo aj slovenčina a čeština. Jedna rybička, teda krabička stojí $50 s poštovným v cene.

BONUS: Ring Clock: A Ring That Gives You Time On Your Hands

Keby dlhých názvov nebolo dosť, tu je ešte jeden. Hodinky na prst, teda oceľový prsteň s číslami, ktoré ukazujú čas. Nie je to tak cool ako binárne hodinky, ale stále to má svietiace čísla a vyzerá to zaujímavo. Už len ostáva otázkou, či to niekomu za $195 (+ $15) stojí.

TEASER

O týždeň sa opäť pozriem na zopár filmových, seriálových a podobných projektov. ikt58q

Pridaj komentár