IndieKicks #62: Podarí sa mimozemšťanom nájsť rozvinutú civilizáciu skôr, ako sa sama zničí?

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Na sci-fi/vesmírnu tému som si vybral kartovú deckbuilding hru, RPG so sľubne vypadajúcim konceptom, krátky film o hľadaní inteligentného života a ako bonus 3D tlačiareň za 100 dolárov.

1) Star Realms Deckbuilding Game

Táto kartová hra sa dá zďaleka prirovnať k Magic the Gathering, ale možno len tým, že je to deckbuilding a má krásne kresby. Na rozdiel od MtG je toto sci-fi hra, v ktorej sa snažíš poraziť súpera vesmírnymi loďami. Podľa testerov je jednoduchá na naučenie, zábavná na hranie, v krásnom prevedení, so štyrmi rasami, za ktoré môžeš bojovať a na hru dvoch hráčov ti stačí jeden základný balíček. Ak si chceš zahrať s viacerými hráčmi, stačí pridať nový balík pre každých dvoch. Každý balík obsahuje 128 kariet (set pre dvoch), s poštovným to vyjde na $23 + $20. Okrem kartovej hry vo fyzickej podobe sa chystá aj multiplatformová digitálna verzia pre Android, iOS, Windows.

2) The Mandate

Ďalšia vesmírna hra, tentokrát nie stolová, ale pre Windows, Linux a Mac. Ide o RPG, kde sa stávaš kapitánom vesmírnej lode Mandate, velíš posádke, získavaš skúsenosti a zlepšuješ schopnosti sebe aj posádke. V hre môžeš komunikovať s posádkou, prechádzať sa po lodi, odkrývať príbeh.

S nepriateľom môžeš bojovať, alebo sa pokúsiť o vyjednávanie. Boj môže prebiehať vo forme epických súbojov ako v Star Treku či v Battlestar Galactice, alebo nepriateľskú loď prepadneš a skúsiš ju zničiť zvnútra, ale pozor, napadnúť môžu aj teba a potom sa budeš musieť brániť. Ako budeš postupovať v príbehu, tvoja posádka bude reagovať na tvoje rozhodnutia a nielen posádka, ale aj celá galaxia sa bude meniť.

Mandate je ešte zaujímavá tým, že je to singleplayer, ktorý môžeš hrať kooperatívne až so 6 hráčmi, čo je určite väčšia sranda. Popri tom ako niekto bude útočiť na nepriateľa zvonku, ty sa nalodíš a “neopatrným” zaobchádzaním s airlockom vypustíš celú posádku do vesmíru. A to všetko v reálnom čase. Ako vo Firefly, tvoja loď/posádka je tvoja rodina a časom sa bude meniť, loď neostane celý čas shiny, ale bude sa opotrebovávať. Tvoji dôstojníci si budú vylepšovať schopnosti, a tým odomykať tajné misie a upgrady. Hra bude obsahovať aj výrobný a výmenný systém. Niečo vyrobíš, predáš, zaquestíš, zabojuješ si v procedurálne modelovaných situáciách a mnoho ďalšieho.

Ešte jedna zaujímavosť, tím pracujúci na hre je medzinárodný a traja z ľudí sú Slováci. A teraz tá dôležitá informácia, hru môžeš mať za $20 a hotová by mala byť v marci 2015.

3) Pater – A Sci-Fi Thriller

Ako posledný vesmírny projekt tu je krátky film o dvoch mimozemšťanoch, čo sa potulujú vesmírom a snažia sa nájsť inteligentný život. Vydávajú sa zo zdrojom signálu na spustošenú planétu, len aby zistili, že opäť prišli neskoro. To prináša ďalšie sklamanie na ich ceste a upadajú do zúfalstva z toho, že asi nikdy nenájdu vyvinutú civilizáciu skôr, ako sa sama stihne zničiť. Digitálny download filmu je za $10 (+ $2) v balíčku s osobným poďakovaním a k zhliadnutiu bude asi v máji 2014.

BONUS: The Peachy Printer – The First $100 3D Printer & Scanner!

Jednou vetou: 3D tlačiareň za 100 dolárov. Nejde o tlačiareň, na ktoré sme možno zvyknutí s tryskou a plastovou náplňou. Táto tlačiareň využíva svetlocitlivú živicu. Funguje to asi tak, že do nádoby sa prilieva voda a na hladine je živica, tá je osvetlovaná laserom a vďaka tomu na hladine tuhne, hladina postupne stúpa, a tým sa vytvárajú nové vrstvy. Celá táto hračka je ovládaná zvukovou kartou. Všetky súčiastky potrebné na postavenie tejto tlačiarne spolu so 100 ml živice dostaneš za $100 (+ $20) asi v auguste 2014.

Pridaj komentár