IndieKicks #63: Kto chce Remote Manipulation Device?

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Dnes som sa rozhodol, že spravím výber 3 počítačových hier, teda dúfajme, že budúcich hier. V jednej sa staneš obeťou únosu mimozemšťanmi a budeš skúmať ich planétu. V ďalšej na vzdialenej planéte budeš ničiť, budovať a upravovať svoje okolie, aby si sa dostal k vzácnym minerálom. Nakoniec si zahráš RPG z pohľadu bežného NPC obyvateľa mestečka, cez ktoré sa prehrnú hrdinovia. A ako bonus opäť niečo pre tých, čo chcú vedieť o sebe/svojom tele viac.

1) Obduction

Obduction je nová hra od spoločnosti Cyan, Inc., ktorá už vyrobila napríklad hry MystRiven. Jej podstatou je skúmanie nového sveta, krásne scenérie, pútavý príbeh, hudba na pozadí… Príbeh sa začína počas krásnej mesiacom zaliatej noci, keď ťa unesie záhadný mimozemský artefakt a prenesie na druhú stranu vesmíru. Celé to pobeží na Unreal Engine 4 a bude dostupné pre Windows a MacOS. Vydanie sa plánuje na október 2015 s kickstarterovou cenou $25 za digitálny balíček.

2) Eden Star – Destroy. Build. Protect.

Akčná hra z pohľadu prvej osoby, kde si môžeš prestaviť celé okolie. Niečo zoberieš, niečo postavíš, presunieš, nápad je to možno z Minecraftu, ale s grafikou, ktorá má o niečo viac polygónov a jemne mi pripomína TRON/Unreal. Hlavnou zbraňou, teda, jediným nástrojom, je Remote Manipulation Device, vďaka ktorému môžeš ničiť okolie, stavať nové bloky a na diaľku hýbať predmetmi, napríklad hodiť jedného nepriateľa do druhého, a tým ich zničiť. Boj je založený na fyzike, tu sa veľmi zíde to hádzanie, pohyb je bez obmedzení, kam vyskočíš, vylezieš, spravíš si cestu, tam sa dostaneš. Ak podporíš projekt akoukoľvek sumou, už teraz si môžeš vyskúšať pre-alpha demo a od £13 dostaneš komplet hru v deň vydania, čo bude asi v júni 2015.

3) You Are Not The Hero

Akčné platformové RPGéčko, kde narozdiel od iných hier nie si hrdinom ty, ale si jednou z postáv v RPG hre. Do tvojho mestečka prichádzajú hrdinovia, ktorí štandardne nemajú problém prísť k niekomu do domu, prehľadať mu ho a nájdené predmety si pobrať. A takáto banda hrdinov sa prirúti do mesta, kde bývaš ty, Petula, nezamestnaná, nabitá emóciami, mrzutá a inak priemerná žena. Celé by to nebola až taká tragédia, veď všetci sú zvyknutí na to, že si hrdinovia poberú zásoby a všetko užitočné, čo nájdu. Ale popritom ti aj ukradnú medailón, a pokračujú vo svojom queste. Tým ale dali quest tebe a musíš získať naspäť to, čo je tvoje.

BONUS: Angel – the first open sensor for health and fitness

Podobných vecí už je na trhu asi dosť, ale len podobných. Neviem, či niečo z toho ponúka senzory pulzu, teploty, kyslíku v krvi a pohybu. Väčšina zvláda tak ten pohyb (napríklad Jawbone UP). O čom je Angel okrem senzorov? Dokáže sledovať, ako cvičíš, spíš, má tichý alarm, kontroluje, či ti srdce bije ako má… To všetko sa ti synchronizuje bezdrôtovo, nehovoriac o tom, že bude dostupné API a všetko bude open-source, čiže vývojári si k tomu môžu spraviť vlastné aplikácie, ktoré poskytnú ešte viac funkcií ako v základe. Celá sranda cez indiegogo stojí $135, prípadne dvoj-balenie $249. Náramky by sa mali začať odosielať v apríli 2014.

Pridaj komentár