IndieKicks #66: (ne)nechajte sa očipovať

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Týždeň sa s týždňom zišiel a ďalšie 4 projekty som našiel. Vlastne som ich našiel viac, ale tieto 4 som vybral. Najskôr zopár technologických zaujímavostí a na koniec som nemohol odolať deskovke (stolovej hre), ktorá je založená na Dune.

1) The xNT implantable NFC chip

Očipovanie. Všetci vieme, že to raz musí prísť, tak prečo tomu nevyjsť v ústrety. xNT je NFC čip/štítok tvaru valca 2 mm x 12 mm, ktorý si môžeš implantovať pod kožu. Teda odporúčal by som požiadať odborníka, doktora, piercingové centrum, alebo niečo podobné. A k čomu je to dobré? Podobne ako pri rôznych NFC prsteňoch ním môžeš odomknúť mobil, nastaviť si rôzne akcie na to, keď sa k nemu priblížiš so zariadením a pod. Možnosti sú takmer neobmedzené. Odporúčané miesto na aplikáciu je miesto na ruke medzi palcom a ukazovákom, tak budeš mať svoj tag stále po ruke. Jedna takáto sranda stojí $99, pričom v balení máš všetko pripravené aj s návodom pre odborníka, ako to aplikovať. Dodanie asi február 2014.

2) Oscilloscope Watch

Binárne hodinky sú cool, right? Ale čo tak ešte niečo viac cool, napríklad taký osciloskop? Už nemusíš so sebou vláčiť laboratórne zariadenia, stačia ti tieto hodinky. Je tu napr. voltmeter, počítadlo frekvencie, bežné hodinky, šach. No proste smart watch. Hodinky, ktoré si môžeš naprogramovať a použiť rôzne vstupy na zaznamenanie/výpis dát, je toho dosť, radšej si pozri video. Ak sa ti páčia a máš pre ne využitie, za $99 (+ $15) dostaneš beta test prototyp alebo za $125 (+ $10) kompletné hodinky aj s príslušenstvom, asi tak v máji 2014.

3) Stabilized head for iPhone, GoPro and compact cameras Wiggly

Stabilizátor pre natáčanie videa smartfónom alebo malou kamerou? No prečo nie, ak si myslíš, že bude obraz dosť dobrý, prípadne je to tvoj štýl a k tomu nechceš mať všetko roztrasené, tak to bude si niečo pre teba. GoPro s držiakom pre iPhone ťa vyjde na $485 (+ $30) s dodaním vo februári 2014.

BONUS: DarkStar – A Space Civilization Power Struggle Game

Jednoducho som nemohol odolať deskovke, ktorá je Space Civilization Power Struggle Game takisto ako Duna z 1979. Dokonca je táto hra založená na Dune. Veľa žetónikov, buttoníkov, kartičiek aj s hracou doskou. To vyzerá ako zopár hodín zábavy. Ale pozor, je to len pre 2 alebo 4 hráčov. V štandardnom vydaní stojí táto hra $75 (+ $20) a k tebe by sa mohla dostať už v januári 2014.

Pridaj komentár