IndieKicks #71: Technológie, ktoré ti splnia sny [NSFW bonus]

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Musím vám vynahradiť menší počet technologických projektov v posledných týždňoch, tak opäť trošku vesmírneho projektu, ale aj niečo na zlepšenie našich každodenných životov. A ako bonus jemne aktivistický projekt.

1) Mars One – First Private Mars Mission in 2018

Permanentná ľudská kolónia na Marse už nie je len science fiction či fantasmagória, ale blíži sa skutočnosti. Ide o súkromnú misiu na Mars. Najskôr sa budú musieť spraviť testy, vyšle sa diaľkovo ovládané vozidlo (Mars Lander) a satelit na orbit. Táto kampaň je určená na nakopnutie prvej fázy projektu, vyššie uvedená misia je plánovaná na rok 2018.

Čo asi tak môžeš za podporu projektu dostať? Napríklad prístup k reportom, ako misia postupuje, čo sa vyvíja, testuje, prosto veľké množstvo informácií za $10. Za $25 ti spravia fotku tvojej fotky s Marsom v pozadí – satelit obiehajúci okolo Marsu bude mať obrazovku, kde zobrazí tebou zaslanú fotku a spraví fotku tak, že Mars bude v pozadí. Skrátka jedinečná foto. Samozrejme, dostaneš aj certifikát za podporu projektu, a to všetko v máji 2019. Medzi ďalšie odmeny patria tričká, mikiny, podpísané fotografie Mars Landeru, alebo pamätná minca misie. Prípadne za $95 môžeš poslať svoju 140 znakovú správu na Mars, vytlačenú na padáku.

2) The Aurora Dream-Enhancing Headband

Cesta na Mars nie je práve najkratšia a aj tento vynález by mohol pomôcť kolonistom uvoľniť sa. Aurora pomáha navodiť vedomé snívanie. Pre tých, ktorí nevedia, je to sen, v ktorom si uvedomuješ, že snívaš, čo ti umožní lepšie prežiť sen a často ho dokonca môžeš aj ovládať. Jednoducho sa tvoj sen stane sandboxom, kde ty si pánom. Ale ako sa do toho stavu dostať? Napríklad opakovaným zvukovým signálom, vďaka ktorému si uvedomíš, že snívaš (to sme mohli vidieť v Inception). Tento zvuk môžeš ešte podporiť svetlom.

Toto všetko zvláda Aurora, vie prehrávať zvuk/hudbu, a do toho na teba svietiť tromi diódami. Okrem toho obsahuje 3 elektródy, ktoré fungujú ako EEG a spolu s akcelerometrom dokážu zistiť, kedy si v najbdelejšej časti spánku. Vďaka tomu všetkému ťa dokáže inteligentne zobudiť, tak aby si zo spánku plynule prešiel/a do bdelého stavu a necítil/a sa ako prejdený valcom. Podobne funguje aplikácia Sleep as Android, ale tá využíva iba akcelerometer v mobile, položený na posteli. Ešte treba spomenúť, že inteligenciu tomuto zariadeniu dodáva aplikácia v mobilnom telefóne alebo PC. Všetko je prepojené cez Bluetooth. Teraz to dôležité, cena je $160 (+ $25) s dátumom doručenia niekedy v júni 2014.

3) Meet Vigo, the very first energy gauge – for you.

Keď sa už prebudíme, tak možno chceme aj vydržať pri vedomí, čo môže byť občas náročné. Aurora sleduje tvoj spánok a preberie ťa, keď sa sám blížiš prebudeniu, Vigo ťa naopak sleduje, keď si hore a “kopne” do teba, keď začneš zaspávať, napríklad na prednáške v škole, či na nudnom meetingu v práci. Po konci aktivity môžeš zadať tag a potom spätne skontrolovať, ako sa ti darí, pri ktorých úlohách, v akých časoch… Takisto zistíš rôzne užitočné štatistiky. Prepojenie s mobilom je samozrejmosť, bez toho by Vigo nefungovalo. Pre prvých 200 je cena $59 (+ $15), potom bude cena o $20 vyššia a k tebe sa dostane tak v máji 2014.

BONUS: FREE THE NIPPLE

Ako bonus niečo z úplne iného súdka. Podpor film o oslobodení bradaviek. Je to film založený na skutočných udalostiach. Je o tom, ako skupina žien “hore bez” bojovala proti cenzúre v New Yorku. Ide o to, že v USA je v 37 štátoch nelegálne, keď je žena hore bez. Čiže keby sa chcela napríklad prechádzať takto po pláži, môže ju zatknúť polícia. Problém má, aj keby nebodaj chcela na verejnosti kojiť. V meste New York je to už od roku 1992 legálne, ale aj napriek tomu NYPD pokračovala v zatýkaní polonahých žien (rozsiahlejšie vysvetlenie je v popise kampane). Film je už takmer hotový, na čo treba teraz peniaze, je distribúcia do kín v USA. Ako odmenu za podporu môžeš dostať napríklad podpísaný scenár ($10).

Pridaj komentár