IndieKicks #72: Sci-fi nádielka pod stromček

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Ani na Vianoce som nezabudol na Kickstarter. Hoci som nenašiel tematické projekty, aj tak myslím, že tieto vás zaujmú. Minimálne fanúšikov sci-fi, keďže 3 sa týkajú produkcie filmov, či dokonca audio príbehov. A ako bonus tu je niečo pre tých, čo priamo niečo natáčajú, konkrétne zrkadlovkami.

1) Renegades of the Galaxy – a brand new sci-fi vision!

Ide o druhý pokus na získanie financií pre nízkonákladový sci-fi film, odohrávajúci sa v nie tak ďalekej budúcnosti, kedy je kolonizovaná Slnečná sústava a mega korporácie vymývajú ľuďom mozgy. Príbeh je o kadetoch vojenskej akadémie, ktorí dostali nápad, že by sa mohli vymaniť z drápov korporácií a byť slobodní. Podarí sa im ujsť a mieria k tajnej kolónii. Príbeh bude v štýle Firefly, čo by mohlo potešiť nejedného fanúšika. Efekty zabezpečí profesionálne štúdio, ktoré je z projektu tak nadšené, že budú pracovať hlboko pod cenu. Ako odmenu dostaneš od £5 prístup k filmu hneď, ako bude dokončený.

2) Osiris: A Cinematic Sci-Fi Audio Drama Series

Pre tých, ktorí majú dobrú fantáziu a nepotrebujú k príbehu aj obrazový materiál, sú tu audio drámy. Autorom projektu je Martin Johnson, ktorý posledných 8 rokov pracoval na zvukových efektoch k rôznym audio hrám, medzi najznámejšie asi patria dobrodružstvá Doctora Who. Hlavnou postavou Osiris je Jason Fox, ktorý nájde pod Sherwoodskym lesom tisíce rokov zahrabanú vesmírnu loď. So svojimi 2 známymi si loď privlastnia, a tým začína ich epické dobrodružstvo. Na kickstarteri sa zbierajú financie na prvé dve epizódy – PilotOsirian Enemy. Celkovo má mať príbeh 6 epizód, o osude posledných 4 rozhodne úspech prvých dvoch. Za £8 dostaneš prvú epizódu v stereo mp3, ak chceš mať obe epizódy vo formáte 5.1, tak to bude o niečo drahšie, ale zato to dostaneš na DVD, £25 (+ £1).

3) Portal Test Subjects Pilot movie

Naspäť k video materiálom, máme tu krátky fanfilm k hre Portál. Vedec Case, ktorý bol výskumníkom v laboratóriu Aperture, sa stáva testovacím subjektom, kde mu pôjde o život. Dokáže to prežiť? Či áno, to uvidíme v 30 alebo 45 minútovom filme, to závisí od toho, či sa vyzbiera viac ako $1000, k čomu však už nemajú ďaleko. Už za $5 dostaneš svoje meno do titulkov. A ak chceš film podporiť aj po ukončení tejto kampane, tak už teraz beží kampaň na indiegogo. Poznámka: Toto je už niekoľký pokus o získanie financií na produkciu a tentokrát sa to konečne (asi na 4. krát) podarí.

BONUS: MANtini Rover for DSLR, GoPro and other Cameras

Na záver neodídem z odvetvia moc ďaleko. Na každé natáčanie treba nejakú tú techniku a keď chce kameraman robiť rôzne zaujímavé kúsky, tak mu nepostačí len kamera, ale potrebuje aj stojan/držiak. A keď už držiak, najlepšie flexibilný, aby ich nemusel so sebou nosiť 10. To spĺňa MANtini, môžeš ho použiť ako držiak na plece, na uchopenie do oboch rúk, alebo ako pojazdný rover. A na koľko vyjde takáto hračka? Na $599 CAD (+ $65 CAD, ak nie si z Kanady).

Pridaj komentár