IndieKicks #75: Gadžety, ktoré sa perfektne hodia k vášmu mobilu

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Našiel som zopár gadgetov. Niektoré sú len na pobavenie, ale niektoré by mohli byť aj užitočné.

1) PIXEL: LED ART

Fotorámiky sú lame, lepší je taký Pixel Art rámik o veľkosti 21 x 21 cm a 32 x 32 pixelmi. Netreba sa báť, že by to len tak viselo na stene, či stálo na stole a staticky svietilo. Displej vie zobrazovať aj animácie a môže fungovať interaktívne, napríklad pomocou pohybových senzorov, prípadne ho môžeš ovládať mobilom alebo cez PC. Pár vecí to ešte dokáže, ale to všetko si môžeš pozrieť vo videu. A teraz to podstatné, táto hračka stojí $260 (+ $20), ak to stihneš ešte ako early bird, inak to bude o 40 dolárov viac.

2) JUMP – The First Charging Solution That Fits Your Lifestyle

Jednoduchá vecička, káblik na nabíjanie mobilu spolu s obalom, ktorý však nie je len dizajnová záležitosť, ale obsahuje v sebe batériu s kapacitou 800 mAh. Takže s týmto gadgetom nebudeš mať so sebou len káblik na nabitie mobilu, ale aj záložnú energiu na nabitie tak tretiny batérie. Funguje to tak, že keď pripojíš k PC alebo k nabíjačke mobil cez JUMP, začne sa nabíjať a keď je batéria plná, prestane nabíjanie, čiže má ochranu proti prebíjaniu. V tomto momente sa prepne a začne nabíjať vlastnú batériu. Túto srandu môžeš mať za $40 (+ $10) približne v máji 2014.

3) popcord™: the cable you won’t forget – iPhone and micro-usb

No, nie je to síce nič nové a prevratné, takýchto projektov už zopár je, ale toto je jedna z verzií krátkeho napájacieho USB kábla pre mobily. Je len o niečo väčší ako flash disk a bez problémov ho pripneš na kľúče alebo hodíš do vrecka. Cena je £25 a dodanie v máji 2014.

BONUS: Password Reset Key

Ako bonus niečo pre lamy, ktoré z času na čas zabudnú svoje heslo do Windowsov, prípadne sa potrebujú dostať do nejakého cudzieho systému. Password Reset Key je proste bootovatelný USB kľúč s utilitou na resetovanie heslo do Windows NT4, XP až 8.1. Za £10 (+ £5) dostaneš 1GB kľúč, čo vyzerá ako kľúč s nástrojom na obnovu hesla. Za £8 dostaneš inštalačku, ktorou si môžeš spraviť taký kľúč z akéhokoľvek USB disku, alebo si môžeš zadarmo vygoogliť nejaký nástroj na obnovu hesiel. Tento projekt je vlastne pre ľudí, ktorí nevedia hľadať nástroje na internete.

Pridaj komentár