IndieKicks #76: 4 technologické hračky, ktoré budeš chcieť mať doma (a jeden WTF bonus)

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Po dlhšom čase som vyberal projekty na Indiegogo, tam sa to rôznymi tech vecami len tak hemží a bola by škoda neukázať aspoň niečo. A na koniec pridávam ešte okrem štandarného bonusu aj jeden extra projekt, teda projekt s označením WTF.

1) Free Worldwide WiFi with the smart HotSpot from airfy

Jedna krabička, s ktorou si bez problémov vytvoríš bezdrôtovú sieť. Zabezpečenú, ale bez nutnosti zadávania komplikovaného hesla. Prihlásiť sa môžeš priradeným osobným heslom. Z viacerých prepojených zariadení sa dá vytvoriť rozsiahla sieť a ide to aj bez zložitého nastavovania. Môžeš si vybrať 3 prevedenia, najlacnejšia možnosť je Bluetooth vysielač, určený pre pripájanie mobilov, za $49 (+ $9). Flexibilnejšia možnosť je WiFi Hotspot za $169 (+ $32) a pre náročných je tu možnosť Hotspot AC, ktorý pracuje v 2 pásmach, 802,11N a 802,11AC, čiže o rýchlosť prenosu dát budeš mať postarané. Posledná možnosť je za $309 (+ $59). Poznámka: z tých cien som zmätený, pridaná cena nie je za poštovné, ale je to započítaná daň pre EU.

2) Atheer One: What it feels like to have superpowers!

Nápad, zariadenie, prevedenie toho, ako by mala vyzerať rozšírená realita. Žiaden minidisplej v rohu okuliarov, ale priehľadný displej cez väčšinu zorného poľa. Takže nebudeš mať pred očami len nejaký panel, HUD, ale napríklad na stole uvidíš virtuálne predmety, ktoré pri pohybe hlavy budú ostávať na mieste. Pre pedstavu, je to niečo akoby si mal 26″ HD tablet pol metra od tváre. Ale nejde tu len o zobrazovanie, ale aj o ovládanie, môžeš používať gestá a hlasové povely. A neposledné plus je cena, ktorá je v porovnaní s Google Glass dosť nízka, t.j. $450 (+$40).

3) FaceRig

Vychytávka, ktorá by sa dala aplikovať na video hovory alebo priamo do počítačových hier. Funguje to tak, že webkamera sníma tvoju tvár, rozpoznáva pohyby, mimiku a tieto výrazy prenáša v reálnom čase na 3D model, napríklad nejakú animovanú postavičku. Tak si predstav, že sa v kooperačnej hre na niekoho zamračíš cez svojho virtuálneho avatara. Alebo vyjadríš akékoľvek emócie. Tento softvér by mohol posunúť MMORPG ešte o kúsok ďalej. Ale nebude to zadarmo, Beta licencia s automatickým upgradom na finálnu verziu stojí $5 a ak chceš aj prvý pack s virtuálnymi hercami, tak pridaj ďalších $5.

BONUS: Atlas: The First Fitness Tracker that Actually Tracks Your Workout

Aby sme len nesedeli pri počítači či s mobilom, tak tu je projekt, ktorý by mal byť na sledovanie fyzických aktivít to najlepšie, čo existuje. Posilňovanie, behanie, plávanie a akékoľvek iné existujúce aktivity, ktoré si len vymyslíš. Ak patríš k tým, čo niečo robia pre svoje zdravie, Atlasom si môžeš všetko zaznamenať, presne vedieť, v akej si kondícii, môžeš si zobraziť štatistiky a pod. Atlas dokáže rozpoznať typ cviku, ktorý vykonávaš a ak nejaký nepozná, tak sa ho dokáže naučiť, čiže sa nemusíš báť, že by si toto zariadenie zmiatol/zmiatla nejakým neštandardným cvikom. Tento šikovný náramok môže byť tvoj za $159 (+ $15).

WTF: Jade Lily Pop’s Spring Fashion Line

Radšej si rovno pozri video, snáď ťa pobaví ako mňa.

Pridaj komentár