IndieKicks #77: Čo budeme pozerať tento rok? Len dúfajme, že nie tento WTF bonus!

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Za posledný týždeň ste už hádam všetci počuli o hernom projekte Kingdom Come: Deliverance, o ktorom niečo napísal aj Marcel, tak to opakovať už nebudem a namiesto toho ponúkam 3 filmové projekty a bonus pre fanúšikov ZX Spectrum.

1) Legend of Grimrock: The Series

Po webseriáli Fallout: Nuka Break sa Wayside Creations púšťajú do nového projektu, tentokrát to bude fantasy. Ide o sfilmovanie akčného RPG Legend of Grimrock. Myslím, že o kvalitu sa nemusíme báť, predošlé projekty sú dostatočnou zárukou. Prvých epizód by sme sa mohli dočkať koncom roka a v decembri by tento webseriál mal vytvoriť dohromady jeden film, ktorý môžeš dostať ako odmenu na DVD za $50 (+ $25), ale ak sa uspokojíš len so “special thanks” v titulkoch, tak ti postačí $10.

2) Enemy of the Reich: The Noor Inayat Khan Story

Od fantasy skočím na opačnú stranu, k dokumentu na vážnejšiu tému ako vymetanie dungeonov. Tento film je príbeh o odvahe moslimskej ženy, ktorá počas 2. svetovej vojny riskovala svoj život, aby sa vzoprela nacistom. Ak ťa zaujíma príbeh tejto odvážnej ženy, skús podporiť projekt, aj keď len jedným dolárom. Film bude dokončený v júni.

3) Survivor – a scifi feature starring Kevin Sorbo

A opäť na ľahšiu tému, sci-fi s Kevinom Sorbom (áno, je to Herkules). Tagline je dosť výstižný: akciou napakované scifi dobrodružstvo s vesmírnymi loďami, mäso požierajúcimi mutantmi, červími dierami, laserovými zbraňami a Herkulesom samotným. Snáď to teda nebude len ďalší Dylan Hunt. Každopádne, Arrowstorm Entertainment už má nejaké skúsenosti s lowbudget filmami a dokonca priamo financovanými cez Kickstarter. HD download finálneho diela môžeš mať za $15, dokonca aj so soundtrackom. To všetko by malo byť v júli hotové.

BONUS: Bluetooth ZX Spectrum: Recreating the Sinclair ZX Spectrum

Pre tých, ktorí radi spomínajú na staré zlaté časy, keď sa hrávali na ZX Spectrum, je tu tento projekt. Bluetoooth “klávesnica”, ktorú spáruješ s iOS zariadením alebo Android či Windows telefónom a môžeš sa hrať obľúbené hry. Prípadne sa dá použiť aj ako klávesnica. Celé zariadenie môžeš mať za £50 (+ £10), len si daj pozor a vyber si správnu verziu podľa operačného systému.

WTF: Becoming Famous

Možno menšia podivnosť ako minule, ale zhrniem to: “Chcem byť slávna, yaay, dajte mi peniaze, nech si natočím dokument o tom, ako sa stanem slávnou.”

Pridaj komentár