IndieKicks #80: Podporte webseriály podľa hier Portal a Half-Life

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Sci-fi webseriály a filmy, treba dodať niečo viac? Možno len to, že 2 z nich sú podľa hier od spoločnosti Valve.

1) Portal: Secrets of Aperture – Webseries

Hra Portal je veľmi obľúbená a má veľa fanúšikov, ktorí si zaslúžia kvalitný fan film/seriál. Bratia McGuireovci nám už ukázali pred nejakým časom, že dokážu natočiť krátky film Portal: Survive! (Live-Action Short), ktorý mal od začiatku slúžiť ako ukážka toho, čo dokážu urobiť s týmto projektom. Ak si fanúšikom Portalu a máš rád webseriály, tak podporou tohto určite neurobíš chybu. Napríklad za $15 (+ $8) dostaneš DVD s prístupom k mini dokumentu o výrobe webseriálu a iné drobnosti. Prvú epizódu by sme mohli vidieť už v júni tohto roku.

2) Half-Life Live Action Film – The Freeman Chronicles

Ostanem pri formáte projektu a zároveň aj pri štúdiu, ktoré vytvorilo obe hry. Taktiež sa jedná o fanúškovský počin, ktorý privádza k životu na filmovom -teda webseriálovom- plátne veľmi známu postavu, ale už nejde o Chell. Tentokrát je hrdinom Gordon Freeman. Keby to niektomu nedošlo z názvu, tak ide o fanseriál podľa hry Half-Life. Ako pri predošlom projekte, ani tento nenatáčajú žiadni začiatočníci a majú už niečo za sebou (ich krátke filmy nájdeš na stránke projektu). A čo dostaneš za podporu? Od špeciálneho wallpaperu za $5, cez DVD a singel so skladbami zo seriálu za $60 (+ $15), po možnosť si zahrať v epizóde za $3333.

3) BREED: X, A Short Film

A do tretice niečo úplne odlišné. Teda je to sci-fi, je to krátky film, ale je to psychedelický zážitok. Uvidíme tu príbeh teanagerky označovanej ako X, z ktorej si sadistickí vedci spravili laboratórnu krysu. Pod neustálym dozorom na nej prevádzajú výskum v izolovanej miestnosti. Po rokoch sa v X prehlbuje mentalita uväzneného zvieraťa, ktoré ani netuší, že existuje niečo iné ako štyri steny, ktoré ho obklopujú. Keď sa X psychicky zrúti, zjaví sa jej “Sprievodca”, ktorý ju zavedie na nevídané miesta. Stretne sa s “Tvorcom”, od ktorého dostane nadpozemské vedomosti, čím sa stane viac ako človekom.

Projekt má odmeny od $10, čo je digitálny plagát k filmu. Hotový bude v júni 2014 a keď chceš vidieť, ako bude film vyzerať, skús si pozrieť video k projektu.

BONUS: The MicroSlice | A Mini Arduino Laser Cutter & Engraver.

Mini rezačka a vyrezávačka. Dokáže rezať papier a gravírovať/vyrezávať drevo, prípadne plast. Je to taká hračka pre kreatívnych ľudí, ktorí sa s tým dokážu vyblbnúť a povytvárať rôzne pekné veci. Samozrejme, dá sa to použiť aj na nudné vypaľovanie korporátnych nápisov na ceruzky a perá, ale prívesky a podobné prkotinky mi prídu ako lepší nápad. MicroSlice je naozaj mikro, teda dokáže pracovať len na ploche 5×5 cm, čo je stále dosť na menšie predmety. V základe sa na rezanie používa 100mW červená LED dioda, no keďže ide o kit, čiže si to postavíš aj tak sám z dielov, ktoré ti prídu, veľmi ľahko môžeš túto diodu vymeniť za silnejšiu a rezať o niečo hrubšie/odolnejšie veci. A celé to stojí £199 (+ £17) a o £50 viac, ak chceš hneď MicroSlice s 200mW diódou.

WTF: Mobile Paving Machine, first in the world, 3-in -one solution

Možno ani nie tak WTF ako projekt, ktorý nenašiel svoju cieľovú skupinu na Kickstarteri. Nápad je to zaujímavý a určite by urýchlil opravy rozbitých chodníkov, ale čo by potom robili páni s kladivkami, ktorí starostlivo kladú jeden dlažbový kameň vedľa druhého?

Pridaj komentár