IndieKicks #82: One ring to rule them all. Naozaj!

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Čo by si povedal, keby si mohol svoj mobil ovládať poklepaním či priložením na zápästie, alebo ešte lepšie, keby si mohol ovládať viacero zariadení pohybom prsta, kreslením do vzduchu a poklepávaním na palcom na články prstov? Ak nevieš, možno už o pol roka si to môžeš vyskúšať, ak podporíš niektorý z nasledujúcich projektov.

A ešte pridám správu z 3. marca, že na Kickstarteri sa spolu vyzbieralo už vyše jednej miliardy dolárov ($1 000 000 000)! Viac info nájdeš na ich OMG stránke a všimni si, že najviac projektov je podporovaných v stredu. Náhoda? To si nemyslím.

1) Haloband: Control your smartphone with simple wrist move!

Neviem, na koľko je to naozaj užitočný projekt, ale keď sa pomaly bude všade používať NFC, tak tento náramok môže byť nápomocný. Primárne je určený na ovládanie mobilu priložením, poklepaním, pohybom nad náramkom a podobne. Na každú aktivitu si môžeš nastaviť, či sa spustí nejaká aplikácia, odomkne telefón, pošleš polohu, vizitku, čokoľvek, čo systém dokáže ovládať. Zatiaľ je aplikácia len pre Android a na iOS či iPhone sa vytvorí, až keď budú iPhony obsahovať NFC čip.

Jeden náramok vo farbe podľa vlastného výberu je na indiegogo za $29 (+ $5), k čomu, samozrejme, dostaneš aplikáciu so všetkými featurami zdarma.

2) Fin : Wearable Ring Make your Palm as Numeric Keypad and Gesture Interface

Fin je už o niečo zaujímavejšia hračka. Je to trošku väčší prsteň na palec, ktorým gestami a ťukaním na prsty ovládaš zariadenia prostredníctvom bluetoothu. Môže to byť mobil, televízor, počítač alebo čokoľvek, čo zvládne prijať signál a pochopiť ho. Na každý článok prsta si môžeš nastaviť nejakú akciu, prípadne svoju ruku použiť ako numerickú klávesnicu. Pekná predstava, že by som namiesto ťukania na dotykový displej mohol len tak ťukaním na ruku napísať správu, odpovedať na email a podobne. Len sa trošku bojím toho, čo by sa stalo, keby som si podvedome začal nervózne poklepávať prstami.

Jeden prsteň stojí $105 (+ $20), hotový by mal byť už v septembri a predávať sa bude asi za $120, pričom vďaka dosiahnutiu cieľa $150 000 si ho budú môcť slepí ľudia kúpiť už za $59.

3) Ring : Shortcut Everything.

Tento projekt je dosť podobný predošlému, tiež ide o ovládanie zariadení pomocou prsteňa a gestami. Tento je o niečo menší, je určený na ukazovák a nepoužívaš ťukanie a podobné pohyby, ale príkazy zadávaš kreslením do vzduchu. Z tvojho ukazováku sa stáva čarovná palička. Dokáže zachytávať tie najmenšie pohyby prsta a vďaka tomu zistí, čo kreslíš, napríklad nakreslením obálky môžeš otvoriť emailovú aplikáciu a dokonca dokáže rozpoznávať aj jednotlivé písmená (zo špeciálne na tento účel navrhnutého fontu). Okrem zadávania príkazov a spúšťania akcií prsteň sám dokáže dostávať notifikácie, na ktoré ťa upozorní zavibrovaním či zasvietením.

Jeden Ring je ešte za $165 (+ $15) v Early Bird ponuke, potom bude o $20 drahší a hotový by mal byť júni/auguste 2014.

BONUS: Warp Speed: the Sci Fi Parody Musical!

Theater, the final frontier. Ide o muzikálové stvárnenie príbehu posádky Starship Interstellar. Áno, je to Star Treková paródia na divadelnom pódiu. Nápad je to pekný, ale neviem, či sa niekto z vás dostane na Midtown International Theatre Festival v New Yorku, ale držím im palce. (A tí čo chcú vidieť Star Trekové divadlo, nech prídu na StarCon do Prahy).

HMM uten-sil™ – fork & knife rest

Toto je niečo, čo by som čakal niekde v obchode s čiastočnými zbytočnosťami, ale na druhú stranu to môže byť fajn, ak nechceš, aby si mal svoj príbor položený na stole. Nech je časť, ktorou ješ, čo najďalej z dosahu nečistôt. Jedno balenie dvoch týchto podstavcov stojí $10 (+ $8), ale niečo mi hovorí, že projekt nedosiahne ani pätinu požadovanej sumy.

Pridaj komentár