IndieKicks #83: Lúpežnícky film, webseriál o fanúšikoch komiksov a opäť cestovanie v čase

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Neviem, ako to tí ľudia robia, že sa im do projektov darí občas dostať známe tváre z kino plátna alebo z TV. Každopádne, nech sa im darí aj naďalej, nech sú tie projekty úspešné a nielen kvôli známym hercom. Dnes tu nájdeš pôvodný český film o najznámejších lumpoch z našich lesov a hájov, jeden webseriál, filmové pokračovanie webseriálu, galaktickú hru a penis na stole.

1) Prach a broky

Máme tu ďalší projekt od českých tvorcov. Ale nebude to sci-fi, bude to mozaika najväčších českých a slovenských lumpov na jednom plátne. Pôjde o vykreslenie rozprávkových postáv v ich pravom svetle – drsné, kruté, neľútostné. Uvidíme tam napríklad Rumcajsa či Jánošíka. Môžeme sa tešiť na napínavú zápletku, bojové scény, zaujímavé lokácie, čierny humor a nadsázku, originálnu hudbu, dobové kostýmy a zbrane.

Ide o film natáčaný vo voľnom čase, v podstate amatérsky, ale nie od úplných amatérov. Za projektom stojí občianske združenie Rosenthal, ktoré má skúsenosti s historickými akciami, bojovkami a dokonca majú za sebou aj 2 krátke filmy, ktoré mali dobré ohlasy. Čo sa odmien týka, za podporu môžeš dostať odznak, plagát, DVD, poďakovanie v titulkoch, lístok na premiéru a množstvo iných vecí, záleží len od sumy. Napríklad za 420 Kč dostaneš lístok na premiéru, plagát, DVD, odznak a poďakovanie.

Splněno
108 676 Kč (246%)
44000 Kč požadováno
PODPOŘTE PROJEKT

2) GEEK CRED

Webseriál o partičke ľudí z obchodu s komiksami. Niektorí tam pracujú, niektorí nakupujú a niektorí nemajú o komiksoch ani poňatia. Seriál sa bude natáčať v skutočnom obchode a hrať tam bude zopár známych aj menej známych tvárí z rôznych filmov, seriálov a webseriálov. Jednu zo zamestnancov komiks shopu hrá Michele Boyd (The Guild, bývala členka Team Unicorn, 3 Musketeers). Pravidelného návštevníka si zas zahrá Damion Poitier, ktorý si zahral v Avengers, Star Treku alebo v Dollhouse. Pozerať sa bude na čo, nie je to prvý projekt scenáristu/režiséra Daniela Bealsa, ktorý si tu tiež zahrá.

Well, ja sa na to teším. Je to webseriál pre fanúšikov, o fanúšikoch, od fanúšikov. Pripravených je 10 epizód po 5 až 8 minút na prvú sériu, ktoré majú v pláne natočiť a publikovať na ich stránke v nasledujúcich 6 mesiacoch. Kampaň je flexibilná, čiže aj bez splnenia cieľa dostanú peniaze, ale čím viac, tým lepšie a tým kvalitnejšie natočený seriál to môže byť. Každý dolár je dobrý, napr. za $5 dostaneš svoje meno na Wall of Heroes, čo je sekcia oficiálnej stránky, za vyššie sumy získaš link na stiahnutie ešte pred verejným vydaním a pod.

3) The Inspector Chronicles: Untitled Motion Picture About A Space Traveler…

Celým názvom The Inspector Chronicles: Untitled Motion Picture About A Space Traveler Who Can Also Travel Through Time, podobnosť s názvom webseriálu nie je náhodná. Namiesto druhej série (na ktorú sa pred nejakou dobou nepodarilo vyzbierať financie) sa rozhodli, že natočia film. Podarilo sa im zariadiť, že sa vo filme objaví Sylvester McCoy (Doctor Who, Hobbit), Robert Picardo (Star Trek: Voyager, Stargate: Atlantis) a Chase Masterson (Star Trek: Deep Space Nine, Doctor Who Big Finish).

Keďže to má byť film, otázkou je, aký dlhý bude. Počítajú tak s hodinou a pol, čo znie veľmi dobre. Ohľadne distribúcie ešte nemajú jasno, možno to skúsia v kinách, na DVD, online? Osobne to vidím na podobný štýl distribúcie ako Rock Jocks či Knights of Badassdom, premietania vo vybraných kinách (kde si to fanúšikovia zariadili) a na DVD. Keď si chceš už teraz zabezpečiť digitálny download, nájdeš to v odmene za $50 (+ $2), kde dostaneš aj download prvej série, komiksu, special thanks vo filme a podpísanú pohľadnicu od Inspectora.

BONUS: Galactic Princess

Z iného súdka je indie hra o hľadaní princeznej vo vesmíre. Postav si awesome loď so silnými motormi, mocnými generátormi, smrteľnými zbraňami, zdravotníckymi systémami, výskumnými laboratóriami, kontrolnými systémami. Vydaj sa do hlbín vesmíru, nájdi princeznú, nastoľ mier, ovládni galaxiu. To je asi v skratke, čo je tvojím cieľom. Najlepšie bude, keď si pozrieš video, opisovať grafiku by nemalo zmysel. “Predobjednať” digitálnu kópiu hry si môžeš teraz od £10 a dostaneš ju možno v decembri 2015.

WTF: Bring Your Dick To The Table

Čo som pochopil, tento projekt by mal pomôcť ženám uvedomiť si v rôznych situáciách, že sú rovné mužom. A to tým, že budú mať v vrecku, na kľúčoch, hocikde svoj kovový penis. Jeden taký, asi 4 cm veľký, stojí $75 (+ $25), ale dostaneš k tomu aj tričko, magnetku a pohľadnicu.

Pridaj komentár