IndieKicks #84: Jeden neuveriteľne drahý komiks o Báthoryčke, scifi komiks podľa Ridleyho Scotta a Doc Unknown

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Dávno som tu nemal žiadne komiksy, tak tu sú rovno 3. Jeden o Čachtickej pani, ďalší ako backstory k RPG hre a posledný je pokračovanie komiksu s pulpovým hrdinom.

1) Countess Bathory – The Graphic Novel

To sa tak zišli dvaja ľudia, jeden z Londýna, druhý z Budapešti, obaja boli spisovatelia a napadlo im, že by mohli spraviť komiks o Báthoryčke. Po niekoľkých rokoch výskumu, hľadania v archívoch a zisťovania faktov a legiend si povedali, že je najvyšší čas, aby ich hľadanie malo nejaký výstup. Tak tu máme kampaň a vyzbierané peniaze pôjdu hlavne na zaplatenie grafika, ktorý to celé nakreslí a na tlač 1000 kópií prvej kapitoly.

Čo mi dosť chýba v odmenách, je absencia samotného komiksu (digi alebo tlač) pod 50 libier. Za odmeny môžeš dostať obrázky z prvej kapitoly, cover arty, svoje meno v 1. kapitole, tričká, ale keď chceš e-book, tak ťa to bude stáť až £500 a tlačená verzia £1000. Síce k tomu dostaneš ďalších tisíc vecí ako napr. seba ako postavu v komikse, ale samotný komiks si za lacnejšie cez indiegogo nekúpiš, čo je škoda.

2) After Reset: The Fall of Gyes

Sci-fi komiks kinematickej kvality inšpirovaný klasickými horormi Ridleyho Scotta. Na 32 stránkach nájdeme príbeh odohrávajúci sa na pozadí post-apokalyptickej RPG hry After Reset, kde je Zem spálená, preživší ostávajú v podzemných bunkroch, kde sa stavajú nové mestá a buduje sa nová spoločnosť, ktorá sa snaží držať civilizáciu od nebezpečných technológií.

Príbeh je o 20-ročnom mladíkovi, ktorý dokončil výcvik vo vojenskej jednotke. Všetko vyzerá úžasne, práca, život, priateľka. No v tom prídu Oni, tí, čo prežili na povrchu, monštrá, zabijaci, zlodeji a všetko sa začína rozpadať.

Digitálnu verziu komiksu môžeš mať za $10 a od $40 získaš prístup alpha, beta a po vydaní aj k plnej verzii hry.

3) DOC UNKNOWN: Winter of the Damned & Others (graphic novel)

DOC UNKNOWN je názov komiksu a zároveň meno hlavného hrdinu, ktorého si osud vybral na boj proti mocnostiam zla počas 2. svetovej vojny. Ide o pulpový, nadprirodzený a akčno-dobrodružný komiks. Tento projekt je na podporu druhého zväzku, ktorý bude mať 104 strán a cover art vytvoril Eric Powell (komix Goon). Ak si chceš prečítať prvý zväzok, môžeš si ho kúpiť na ComiXology za $4 alebo podporiť tento projekt za $10 a budeš uvedený v poďakovaní. Keby si chcel(a) rovno obe vydania v tlačenej forme, za $30 (+ $15) sú tvoje.

BONUS: OSCAR: The Open Screen Adapter

9,7″ LCD displej s rozlíšením 2048×1536 pixelu, čiže niečo ako je Retina Display. Je to developerský kit, ale bez problémov si ho zapojíš k PC cez HDMI a môžeš ho používať ako monitor. Taktiež je kompatibilný s Arduino, takže si s tým môžeš robiť, čo sa ti zapáči. Cena je £150 (+ £15)

WTF: Powered by Hugs!

Kickstarterovník moc WTF neurodil, ale niečo málo sa našlo.

Pridaj komentár