IndieKicks #85: 3 herné vychytávky, ktoré ťa prenesú do iného sveta

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

“Kdo si hraje, nezlobí”. Tak nech nevystrájate, tu je pár zaujímavých hier. Teda presne 2 hry, jedno ovládanie telom a na kompletné rozhýbanie sa aj nový inteligentný laser tag.

1) Bear Simulator

Nebaví ťa už hrať za človeka, či nejaké milé kreslené postavičky? Staň sa veľkým zvieraťom v simulátore medveďa. Behaj, objavuj, žer. Autori píšu, že je to ako mini Skyrim, ale v medvedej koži (a tým nemyslím kabát z kožušiny). Hru dostaneš za $15 asi v novembri a namiesto ďalších rečí si pozri video z hry.

2) Planets³

Je to len ďalší pokus o vyťaženie (pun intended) popularity Minecraftu, alebo je to naozaj niečo zaujímavé? Planetscube je 3D RPG z pohľadu prvej osoby vo voxelovom svete. Planéty sú tak trošku kockaté (teda úplne) a obiehajú po štvorcových/obdĺžnikových dráhach okolo veľkej žiariacej kocky. Je to otvorený svet, ktorý môžeš pretvárať, stavať nové veci a vyrábať nové predmety rôznych tvarov a materiálov podobne ako v Mincrafte, ale trošku krajšie. Voxely sú menšie a môžu byť zrezané. Jednu kópiu hry dostaneš od $15 a bude hotová, dúfajme, v októbri 2015.

3) PrioVR: Suit up. Game on.

Aby hranie počítačových hier nebolo len o sedení na gauči a ťukanie do ovládača/ klávesnice/ myši, PrioVR je tu na to, aby ťa rozhýbal. V závislosti od verzie môžeš ovládať hry svojím telom pomocou pripevnených senzorov (8, 12, či 17) a 2 ovládačmi. Je to ideálne na hry z pohľadu prvej či tretej osoby, kde ovládaš len svoju postavu. Už k tomu chýba len nejaká podložka, ktorá by ti ubiehala pod nohami, aby si neprešľapoval na mieste, ale mal pocit, že niekam ideš. Lite verzia s 8 senzormi je za $279 (+ $50), Core za $349 (+ $50) a plný variant Pro so 17 senzormi za $399 (+ $50). Všetko plánujú mať hotové už v júni.

BONUS: Skirmos: Open Source Laser Tag

Pre ešte trochu akčnejších ľudí, ktorí chcú viac pohybu a neboja sa vybehnúť von, prípadne aspoň mimo obývačku, je tu Skirmos. Je to pekne chytrá hračka, open source zbraň na laser tag. Ide o pušku z priehľadného plastu, aby v nej mohli byť svetelné senzory a mohla pekne blikať/svietiť, je vybavená Arduinom a displejom, ktorý ti zobrazuje životy, “náboje”, skóre a v podstate akékoľvek info, ktoré sa k hre môže hodiť. Takisto vďaka mikroprocesoru sa dajú hrať rôzne typy hier, napr deathmatch, team deathmatch, capture the flag, search and destroy, možností je mnoho.

Tvarom sa podobá na FAMAS (hráči Counter-Strike to určite poznajú) a “dostrel” má vyše 150 metrov. Keďže je to open source, môžeš si to všetko vyrobiť sám a spraviť si tvar zbrane, aký chceš. Stargejťáci by mohli chcieť napr. P90. Jedna takáto hračka stojí $115 (+ $40), ale aby si si to mal(a) s kým zahrať, chcelo by to aspoň dve ($215 + $55) a doraziť by mali v decembri, prípadne začiatkom budúceho roka.

WTF: Dog Doo-Hickey, Let your leash Doo the work!

Tento projekt je tak trochu na ho**o. Neviem, či je to to, čo by som chcel, aby sa mi vrecko s odpadom hompáľalo na vodítku, alebo by som ho radšej kúsok odniesol v ruke. A k tomu si navyše neviem predstaviť, ako by to fungovalo s papierovými vreckami.

Pridaj komentár