IndieKicks #86: Arduinos, arduinos everywhere!

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Toto vydanie sa venuje hlavne projektom týkajúcich sa Arduina. Je to open-source platforma založená na mikrokontroleri ATMega a grafickom vývojovom prostredí Wiring. A na čo to je? Na vytváranie rôznych šialeností, môže obsluhovať rôzne senzory a ovládať ich. Dá sa využiť na interaktívne projekty, môže ovládať robota, zavlažovací systém, otváranie dverí, či vykurovanie. Záleží len na tom, ako sa naprogramuje a aké periféria sa k nemu pripoja, od jednoduchých spínačov, cez diody, teplomer, až po detektor pohybu. Všetko sa to len zapojí, naprogramuje a máš vlastný projekt podľa svojich potrieb. Zjednodušene, je to malý jednoduchý počítač s veľa konektormi.

1) MicroView: Chip-sized Arduino with built-in OLED Display!

Ak by si chcel začať s Arduinom, ale zdá sa ti tá doska trošku veľká a nemotorná, tento projekt bude možno práve pre teba. Je to platforma veľkosti čipu, ktorá je kompatibilná s Arduinom a má v sebe aj malý OLED displej. Takže aby si videl, že to niečo robí, nepotrebuješ už nič viac, môžeš si vykresľovať obrázky, texty, grafy na displej. Ale samozrejme sa dajú pripojiť rôzne vstupy či výstupy, napr. teplomer, spínač, akcelerometer, skrátka moduly pre Arduino. Hoci je to celé veľmi malé, zvláda to slušnú škálu napájania – od 3,3V do 16V (jednosmerné).

A čo to teda stojí? Starter Kit, kde máš MicroView a USB programátor, ťa vyjde na $55 a ak sa chceš učiť a skúšať, kompletný balíček na učenie dostaneš za $95.

2) GestureR – Arduino-compatible Gesture Sensing Module

Tak, keď už máš Arduino a chceš pridať trošku interaktivity, môžeš použiť GestureR. Je to senzor zaznamenávajúci pohyb (v 4 smeroch), vzdialenosť predmetov (do 10 cm) a ambientné osvetlenie. Podľa toho, ako chceš vlastnosti tohto modulu využiť, si môžeš vybrať z 3 prevedení rôznych veľkostí.

Najmenšia je Tiny za $16 (+ $8), stredná Bread za $20 (+$8) a najväčšia verzia Shield s najviac prídavnými pimprlátkami je za $25 ($8), prípadne nejaké kombinácie za iné sumy, stačí si len vybrať.

3) EasyPlug: The Sensor Shield for Arduinos

Tento projekt je opäť niečo pre Arduino a tých, ktorí sa chcú učiť, zabávať a objavovať, čo všetko sa s ním dá robiť. Vďaka tomuto shieldu môžeš k Arduinu pripojiť rôzne senzory a spínače bez potreby pájkovania a na použitie sa nemusíš učiť žiaden zložitý kód, postačia ti základné inštrukcie. Všetko pripájaš cez 3,5mm jack káble, všetko je pekné, čisté a zábavné. Senzorov je dosť a časom ich môže byť ešte viac, detektor magnetizmu, pohybu, zvukový senzor, teplomer, dotykový a tlakový senzor a ďalšie.

Základný balíček začína od $15 (+ $15), kde je len EasyPlug, káblik a svetelný senzor. S vyššou cenou sa pridávajú ďalšie senzory v rôznych kombináciách.

BONUS týždňa: “The Woman Astronaut” — a Cinematic Orchestral Album

Hollywoodska skladateľka a dirigentka z Bulharska chce nahrať kinematickú orchestrálnu hudbu so 70 hudobníkmi. Má za sebou prácu na niekoľkých hrách a veľkých filmoch (Elysium, Transformers, Ender’s Game…). Tento album sa bude volať The Woman Astronaut, takže sa dá čakať, že to bude hudba, ktorú by si si predstavil vo scifi filme.

Za $25 dostaneš album v digitálnej podobe.

WTF týždňa: FART-FREE FOOD FOR EVERY BODY

Vlastne to ani nie je WTF, ale pekný výstižný názov projektu o tom, ako a z čoho pripravovať jedlá pre ľudí, ktorí niektoré suroviny jesť nemôžu. E-book môžeš dostať za £10.

Pridaj komentár