IndieKicks #89: 3 komiksové lákadlá spod Kickstarterovníka

In Crowdfunding, IndieKicks, Komiksy by R@100Leave a Comment

Tento týždeň si dáme čisto komiksový výber pre fanúšikov hrdinských pomstiteľov, dieselu a vzducholodí, anti-hrdinov s úchylkami a matematiky.

1) The Extractor (Comic Book Mini-Series)

The Extractor je komiks o Crispinovi Callowovi, žurnalistovi, ktorý sa dostal do väzenia, lebo naňho narafičili vraždu jeho manželky. Po dvanástich rokoch v base nemyslí na nič iné ako na spravodlivosť a odplatu. Na povrchu je to klasický príbeh o pomste, ale v hĺbke rozoberá charakterové chyby superhrdinov.

Prvý diel je už napísaný a hotový, ale aby sme zistili, či sa Crispinovi podarí dosiahnuť svoj cieľ, najskôr musí kampaň dosiahnuť jej cieľ. Za $25 dostaneš digitálne verzie všetkých 4 dielov komiksu, tlačenú verziu prvého a poďakovanie v druhom dieli.

2) Skies of Fire

Tento komiks je o posádke vzducholode Zephyr, ktorá brázdi vzdušný priestor nad Aquilanským Impériom (analógia k Veľkej Británii po 1. svetovej). Zephyr je len jedna z mnoha dieselových vzducholodí na oblohe a podobne ako na mori, nie je to úplne bezpečné miesto, nie každý má rád impérium a aj vo vzduchu sa nájdu piráti.

Od komiksu môžeme čakať vzdušné duely, napínavý príbeh a horiacu oblohu plnú vybuchujúcich lodí. Prvé vydanie môže byť tvoje v digitálnej podobe už za $5 a tlačená verzia za $15 (+$10).

3) 21st CENTURY TANK GIRL: a book by Hewlett & Martin & Co

Tank Girl je komiks, ktorý postupne vychádzal od roku 1988, dokonca sa natočil aj film. Tento projekt je ale na podporu vytvorenia nového, moderného pokračovania úspešného komiksu o austrálskej anti-hrdinke, ktorá má slabosť na tanky.

Bude obsahovať 100 stránok veľkosti A4 zviazaných v tvrdej väzbe a o kresby sa postarajú rôzni umelci. To všetko a niečo naviac získaš za £23 (+£7) v novembri tohto roku.

BONUS: King of Mathematics

Kráľ matematiky je komiks, ktorý má v žiakoch vzbudiť záujem o matematiku a oboznámiť ich so základnými princípmi a históriou. Hlavnou hrdinkou je Ellie Watson, ktorá nemá rada matematiku a vydáva sa hľadať svojho otca. V boji proti tyranskému kráľovi, ktorý si chce nechať všetku silu matematiky pre seba, jej pomáhajú piráti a majstri matematiky, napríklad Thales či Pythagoras.

Autor už má za sebou vydanie jednej edukačnej série v Kórei a 5 iných krajinách. Teraz začína novú sériu, teda rovno 6, každá má po 3 vydania. Prvé tri diely vo forme eBooku môžeš mať za $12 CAD.

WTF: The OFFICIAL FOOL’s LICENSE Project

Just ???

Pridaj komentár