IndieKicks #90: Zachráň Star Warsy!

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Opäť je tu čas na projekty blízke filmu, či už priamo open source animák a webseriály, alebo pokus o záchranu významnej natáčacej lokácie zo Star Wars.

1) Gooseberry Project

Možno si už počul(a) o Blender Foundation, neziskovej organizácii, ktorá popri inom pomáha privádzať k životu open-source animované filmy (Elephants Dream, Big Buck Bunny, Sintel,…). Teraz si chce pripísať na účet ďalší počin s názvom Gooseberry. Je to animák o ovečke Michel, ktorá chce mať zaujímavý život.

Spôsob fundovania má trošku iný a komplikovanejší ako Kickstarter či Indiegogo. Okrem bežných odmien zaplatíš teraz, dostaneš niečo, napríklad za 20€ si môžeš stiahnuť film skôr ako sa uverejní. Druhý typ podpory je subscription/predplatné, napríklad teraz dáš 45€, za čo dostaneš aktivované konto na 3 mesiace a potom za každý ďalší mesiac ti strhnú 10€ po dobu 18 mesiacov (doba trvania tvorby).

Ďalšou vychytávkou je dĺžka trvania kampane, ktorá sa postupne môže predlžovať. Momentálne sú 3 dni na to, aby sa našlo 3000 podporovateľov projektu a potom sa kampaň predĺži zo 42 na 60 dní. Celkový cieľ získaných ľudí je 10 000 a vyzbieraná suma na naštartovanie projektu 500 tis. €.

2) AFK – The Webseries

Natáčanie v lese. Žiaden fanfilm sa tomu nevyhol. Toto síce nie je fanfilm a ani film, je to webseriál, ale v lesoch sa natáčať bude! A to nie v hocijakých, ale priamo v lesoch na Novom Zélande. Kde inde by sa našli krajšie scenérie pre fantasy projekt? Webseriál je o šiestich hráčoch online RPG, ktorí sa prenesú do tiel ich herných postáv a ostatnú uväznení v krásnom, ale nebezpečnom svete plnom trollov, monštier a rôznych blbých hráčov, ktorých by ste najradšej zabanovali.

Projekt môžeš podporiť od $5 NZD, čím dostaneš svoje meno na Wall of Heroes na webe.

3) Tabletop Season 3 – With Wil Wheaton!

TableTop má za sebou 2 úspešné sezóny. Pre tých, ktorí to nepoznáte, je to webseriál s Wilom Wheatonom, ktorý s rôznymi známymi či menej známymi osobnosťami hrá stolové hry a v každej epizóde vysvetlí a ukáže, ako sa nejaká tá stolová hra hrá. Jedna epizóda má okolo pol hodiny.

Oukej, bude tretia séria, tak prečo zrazu potrebujú peniaze, keď 2 zvládli “bez” nich? Chcú zlepšiť kvalitu záznamu, venovať tomu viac času a popritom ostať nezávislí (aby to neskončilo ako série Gildy, ktoré boli pár mesiacov exkluzívne pre MSN). S komunitou sa im to môže podariť, vlastne už po pár dňoch vyzbierali požadovanú sumu 500 tis. dolárov.

Ale to neznamená, že už nemá zmysel podporiť projekt! Rozšírený cieľ za 1 milión je vytvorenie ďalšieho seriálu, kde bude partia ľudí s Wilom hrať RPG príbeh a budeme môcť sledovať, ako sa levelujú a zvládajú problémy, prípadne nejakú tú smrť.

Za podporu od $15 dostaneš prístup k behind the scenes s bloopermi, za $20 nálepku a odznak TableTop plus exkluzívnu miniepizódu. Napríklad za $100 dostaneš DVD prvých 2 sérií, tričko, meno na stene v pozadí…

BONUS: Save Mos Espa

Pomôž zachrániť kúsok filmovej histórie! Mos Espa je set v Tunisku, kde sa natáčali Star Wars. Ale zub času a hlavne piesok je neúprosný, postupne je zavaľovaný novými nánosmi a ak sa s tým nič nespraví, o pár rokov skončí pod dunami. Momentálne sa začalo s odstraňovaním piesku, ktorý už zasypal budovy a treba ďalšie peniaze na dokončenie, následnú konzerváciu/ochranu a na propagáciu destinácie, kam by sa mohli ísť fanúšikovia pozrieť.

Každý dolár je dobrý, či sa staneš Padawanom za $25 alebo Jedi za $100, pomôžeš zachrániť jednu z najdôležitejších lokácií, kde sa natáčali Hviezdne vojny.

WTF: Planties Underwear Project

Začínam mať pocit, že rôzne projekty na rôzne mini peňaženky vystriedali projekty na rôzne eko, bio & nature nohavičky. Z videa by som asi moc nevedel, o čom to je, asi o nejakej slečne s duckface, hrajúcej na husle v spodnom prádle na posteli.

Pridaj komentár