IndieKicks #91: Periskop pre stalkerov a iné technologické hračičky

In Crowdfunding, IndieKicks by R@100Leave a Comment

Space Unicorn nie je jediný web, ktorý nedávno prešiel redizajnom. Zmenil sa aj web Indiegogo. Nové funkcie tam nenájdeš, ale web je čistejší a reponzívny. Menším upgradom prešiel aj Kickstarter, a to pridaním takmer stovky podkategórií pre lepšie filtrovanie projektov. Tak keď si prezrieš nasledujúce gadgety a zariadenia, skús si niečo nájsť na Kickstarteri aj sám/sama.

1) SkyBean variometer

Projekt je od slovenského tímu a je určený pre špecifickú skupinu ľudí. Variometer je zariadenie, ktoré najlepšie využijú paraglideri. Upozorňuje ich na to, či klesajú alebo stúpajú (a akou rýchlosťou), a tým sa môžu udržať vo vzduchu dlhšie (na podrobnosti sa spýtaj svojho paraglidera). Ale prečo tento projekt, keď je už určite veľa takýchto zariadení? Odpoveď je jednoduchá, väčšina varií je drahá a týmto projektom chcú autori znížiť cenu, aby boli dostupné každému. V developerskej verzii za $45 (júl 2014) a vo finálnej za $55 (august 2014).

 

2) The Micro: The First Truly Consumer 3D Printer

3D tlačiareň – sen každého vynálezcu, kreatívca alebo niekoho, kto sa rád hrá. Podobné projekty sa na Kickstarteri či Indiegogo objavujú neustále a každý je niečím výnimočný. Tento veľkosťou a cenou. Šťastlivci mohli mať túto tlačiareň už za $199 a tí pomalší za $299, čo je stále dobrá cena na zloženú tlačiareň, ktorú si len pripojíš k pc a tlačíš. Čo sa veľkosti týka, je relatívne malá a prenosná, čo je na jednej strane výhoda, na druhej nevýhoda, keď chceš vyrobiť väčšie predmety. Takže do akej veľkosti tlačí? Do výšky 74 mm môžeš využiť plochu 109 x 113 mm a vyššie už len 91 x 84 mm. A celá tlačiareň je kocka o strane 185 mm, naozaj vrecková veľkosť. Časový plán je ambiciózny, tí najrýchlejší by mali dostať svoj kus vo decembri 2014 a najpomalší vo februári 2015.

 

3) The Mini Mobile Robotic Printer

A teraz niečo, čo tu ešte nebolo – vrecková prenosná tlačiareň, síce nie 3D, ale o to menšia. Malá krabička s kolieskami dosť chytrá na to, aby komunikovala so smartfónom, notebookom, či pc a dokázala vytlačiť, čo jej človek rozkáže. Funguje jednoducho, položíš ju na papier (na rovný povrch), pošleš jej, čo chceš vytlačiť a už sa len pozeráš, ako behá po papieri a za sebou zanecháva atrametovú stopu v tvare písmenok či požadovaných obrázkov. Jednu priemernú stránku dokáže vytlačiť (teda skôr potlačiť) asi za 40 sekúnd. Momentálne prototyp funguje do rozlíšenia 96 x 192 dpi, finálny produkt bude precíznejší. Túto tlačiacu krabičku môžeš mať za $200 + (+ $20) v januári 2015.

 

 

BONUS: Spy Cam Peek-I

Už si niekedy v MHD chcel odfotiť nejakého exota, aby si mohol jeho fotku zavesiť na net, ale prišlo ti trápne (a nie zrovna nenápadné) mu strčiť mobil pred tvár? Tak teraz je tu riešenie, Peek-i  je malý periskop, ktorý sa magnetom uchytí pred šošovku mobilu a môžeš fotiť obraz, ktorý je o 90° inde, ako by normálne smeroval tvoj mobil. Skrátka, ak si stalker alebo chceš niekoho šmírovať, tak toto je to, čo potrebuješ. Dokonca za príjemnú cenu $15.

 

WTF: CrossChair convertible office chair for sitting cross-legged

Hm, zaujímavý nápad, občas by sa mi to v práci zišlo, ale nemyslím, že finančné by mi dalo $399 na stoličku.

 

Pridaj komentár